Tabanci upisali prvu "trojku" na regionalnom Istoku (video)

Tabanci su pred svojim navijačima imali uspješnu premijeru u novom rangu takmičenja, savladavši u drugom kolu regionalnog Istoka komšije iz Roćevića, Jedinstvo, rezultatom 2:0.

Upisali prvu "trojku" u regiji: FK Tabanci

Od samog početka susreta, domaća ekipa je preuzela dominaciju na terenu.  Već  u 5. minutu  Stevanović  izbacuje Lučić, koji sam izlazi pred golmana gostiju, ali biva neprecizan. Ekipa iz Roćevića se uglavnom branila, pokušavajuci nešto učiniti  iz kontranapada,  preko Ž.Nikolića, ali je odbrana domaćina bila na visini zadatka. U 35. minutu  kapiten Tabanaca Milić odlično ubacuje u šesnaesterac, ali Stevanović  šalje loptu pored same stative. Na odmor se odlazi bez pogodaka, uprkos dobrim prilikama, koje nisu uspješno realizovane.

U drugo poluvrijeme izabranici Vidoja Đurića ulaze još borbenije i nakon samo par  minuta stvaraju prvu  šansu. Klisarić  izlazi pred golmana Lukića koji fantastično reaguje i spasava svoju mrežu. U 68.  minutu domaćini dolaze do vođstva. Stevanović odlično izvodi prekid sa desne strane i pogađa Lučića koji postiže pogodak za 1:0, na oduševljenje dvije stotine navijača novog regionalca.

Golo za 1:0 Tabanci - Jedistvo (2:0) , strelac Lukić.

Utakmica Regionalne lige , grupa istok

Posted by Sport DC on Tuesday, August 20, 2019

Nije prošao ni  minut,  a već  je bilo 2:0. Klisarić prolazi po desnoj strani i upućuje odličan centaršut, pronalazi Stevanovića  kome nije bilo teško da matira nemoćnog čuvara Jedinstva, za vođstvo od 2:0 i  svoj prvi pogodak u dresu Tabanaca.

Tabanci - Jedinstvo 2:0, gol Stevanovića.

Regionalna liga, Grupa Istok. Tabanci - Jedinstvo 2:0.

U 80. minutu gosti imaju odličnu šansu, ali Bogićević maestralnom intervencijom čuva svoju mrežu. Preostalih desetak minuta do kraja domaći su se malo povukli, ali Jedinstvo nije uspjelo ublažiti poraz.

Tabanci - Jedinstvo 2.0, odbrana golmana domaćeg tima.

Regionalna liga, grupa Istok.

Poslije dva odigrana kola, Tabanci su sa četiri boda zauzeli peto mjesto na tabeli Regionalne lige, grupa Istok.

"U  meč sa Jedinstvom smo ušli  sa jasnim ciljem, a to je da uzmemo sva tri boda. Mislim da smo željeli pobjedu mnogo više od naših gostiju, što smo pokazali na terenu i zasluženo uknjižili sva tri boda. Svi naši igrači su dali sve od sebe za ovaj trijumf, ostavili  srce na terenu,  i pokazali kako se igra za svoj klub. Gostima sve čestitke za fer i korektnu borbu i želim im sreću u nastavku prvenstva“, istakao je  kapiten Tabanaca Slaviša Milić.

FK Tabanci – FK jedinstvo (Roćević) 2:0 (0:0)