Skauti nokautirani

Tatran - Izviđač

Branilac trofeja Tatran Prešov startovao je furiozno na 51. Međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona Doboj 2019 savladavši šampiona BiH ekipu Izviđača rezultatom 34:16.

Slovaci ni u jednom trenutku nisu ugrozili svoju veliku prednost. Iz minuta u minut povećavali su vođstvo. Na odmor odlaze sa rezultatom 17:11.

Skauti su u drugom dijelu postigli samo pet golova. Čitavih 16 minuta tačnije od 44 minuta pa do kraja utakmice nisu postigli gol i ubjedljivo su poraženi 34:16.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su David Mihalka sa 6, te Oliver Rabek i Havijer Munoz sa po 5 golova. Kod Izviđača najefikasniji sa 3 gola bio je Nikola Džono.

Tatran - Izviđač 34:16 (17:11)

DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500 Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Tatran Prešov 5(5), Izviđač Central osiguranje 3(2). Isključenja: Tatran Prešov 8, Izviđač Central osiguranje 10 minuta.

TATRAN PREŠOV: Cvitković, Rabek 5, Đerić 3, Mihalka 6, Lapajne, Krok, Urban, Munoz 5(4), Vučko 2, Stranovski, Hozman, Fodorean 4(1), Čuprina (12 odbrana), Tsarapkin 2, Afanou 4, Grzentič 3. Trener: Slavko Goluža.

IZVIŽAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 2(1), Jozinović 2, Primorac 1, Šoljić1, Džono 3, Delić 2(1), Maretić 2, Miličević, Grbavac, Buntić, Muhović 1, Buljubašić, Mandić. Trener: Mario Bjeliš

Igrač utakmice: David Mihalka (Tatran Prešov)