Srbija ubjedljiva na startu prvenstva

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Finske sa  3:0 (25:17, 25:15, 25:17)  u 1. kolu Evropskog prvenstva u  glavnom gradu Turske Ankari.

Na samom početku meča Skandinavke su imale prednost  od tri poena, ali nisu dugo to zadržale i aktuelne evropske šampionke su  brzo preokrenule. Iz poena u poen razlika je rasla i na kraju je set osvojen sa 25:17. U drugom setu nije bilo dileme oko pobjednika, prednost je bila deset poena i završilo je 25:15. Terzić je dao šansu svim odbojkašicama, a sredinom trećeg dijela igre slomljen je otpor protivnika i lagano se ostvarila pobjeda startu šampionata.

Narednu utakmicu tim Zorana Terzića igra za dva dana protiv Bugarske, a u grupi se još nalaze i selekcije Grčke, Francuske i domaćina Turske. Prvenstvo se  pored Turske igra i u Poljskoj, Mađarskoj i Češkoj.