Stefanoviću svjetsko srebro i olimpijska viza

Srpski kajakaš Strahinja Stefanović osvojio je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu mađarskom Segedinu u disciplini K1-200m, dok je Milica Starović zauzela sedmo mjesto.

Planetarni šampionat je značajan jer se na njemu vade i olimpijske vize, a Stefanović je obezbijedio put u Tokio. On je trku završio u vremenu 35 sekundi i četiri stotinke, dok je pobjednik Liam Hit iz Velike Britanije (34.86), a trećeplasirani je Španac Garote (35.12).

U ženskoj konkurenciji K1-200m Milica Starović osvojila je sedmo mjesto (41.91) i  veoma je blizu olimpijske vize, a potvrdu toga će morati čekati nakon trke na 500 metara, gdje se plasirala u polufinale. Pobjednica je nevjerovatna Lisa Karington sa Novog Zelanda (39.39), srebro je pripalo Valkijevič iz Poljske (41.33), a bronza Dankinji Jorgensen (41.34).

U nastavku dana finale u K2-500m veslaće Holpert i Novaković, Starović će učestvovati u polufinalu K1-500, Tomićević i Zorić u K2-1000m, te ženski i muški četverac na 500 metara.