Sloboda bolja od Zvijezde 09

Zvijezda 09 /Arhiva

Fudbaleri Slobode rezultatom 1:0 su savladali Zvijezdu u susretu šestog kola Premijer lige BiH.

Sloboda je napokon obradovala tušanjsku publiku. U 6. kolu ugostili su Zvijezdu 09 i nakon mnogo borbe uspjeli su slomiti otpor žilavih gostiju.

Ipak, meč je otvorila Zvijezda 09 sjajnom prilikom Ognjena Đelmića iz 2. minute susreta. Izbio je sam pred Nikolu Lakića, no golman Slobode brani njegov lukav pokušaj. Ostatak prvog poluvremena donio je dominaciju Slobode, ali bez prilika. Reklo bi se „do 16 nekako, od 16 nikako“. Zvijezda 09 se dobro branila pokušavajući iz kontri ugroziti mrežu domaćina.

Nakon predaha Crveno – crni su zaigrali mnogo konkretnije, a to im se isplatilo u 57. minuti. Saša Maksimović sjajno prolazi svog čuvara i na oduševljenje Tušnja sa ivice šesnaesterca trese mrežu Zvijezde 09. Dodajmo da je minutu ranije Đelmić sjajno šutirao, no Lakić ispod prečke „vadi“ loptu.
Do kraja meča bilježimo i dobar pokušaj Fedora Predragovića, ali je mreža Slobode ostala netaknuta. S druge strane u prilikama su bili Samir Bekrić i Maksimović, no ostalo je 1:0 za Crveno – crne i nova tri boda na kontu.

Radnik 3 : 0 Mladost
Zrinjski 4 : 0 Borac
Čelik 0 : 0 Tuzla Siti
Sloboda 1 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 3 : 3 Željezničar
Sarajevo 2 : 1 Velež