Srbija bolja i od Bugarske

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Bugarske sa 3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:16) u 2.kolu prvenstva Evrope u Ankari.

Poslije sigurne pobjede nad Finskom, Srbija je, prema očekivanjima, imala dosta teži posao sa Bugarskom. I to se pokazalo već u prvom setu, kada su protivnice potpuno dominirale i serijom 5:0 osigurale veliku prednost za osvajanje tog dijela igre sa 16:25. U narednom setu evropske šampionke su zaigrale dosta bolje, nisu dopuštale Bugarkama da priđu bliže od tri poena i predvođene Brankicom Mihajlović izjednačile su na 1:1 (25:21). Treći set je bio dosta sličan drugom, razlika je većinom bila oko pet, šest poena i završeno je sa 25:20 za Srbiju. Odmah na startu četvrtog dijela igre srpski tim je stvorio sigurnu prednost i lagano išao ka novoj pobjedi i to su ostvarile rezultatom 25:16.

Najefikasnija na meču bila je Mihajović sa 26, Bošković je imala 15, a na drugoj strani Nasja Dimitrova 18, Vasileva 16,a Gergana Dimitrova deset poena. Naredni meč reprezentacija Srbije igra sutra od 16 časova protiv Francuske.