Vlasenica upisala bodove i u gostima

Vlasenica je u trećem kolu regionalnog Istoka, na gostovanju u Batkoviću, upisala prve bodove na strani, savladavši domaće  BSK Ledince minimalcem 0:1.

U Batkoviću upisali tri važna boda: FK Vlasenica

Domaća ekipa je od samog starta nametnula brz ritam, a i gosti su uzvratili istom mjerom. Već u 9. minutu Vlaseničani mijenjaju rezultat. Slobodni udarac izvodi Božić, centrira na drugu stativu do Vuksića koji vraća povratnu loptu na koju nalijeće najbolji strijelac u gostujućoj ekipi, Milovanović, i glavom je smješta u mrežu za 0:1. Veći dio prvog dijela igralo se na sredini terena. Gosti su se bazirali na odbranu i s obzirom da imaju brze napadače, čekali su kontre, dok je domaća ekipa imala par obećavajućih akcija i napada ali bez uspješne realizacije.

I nakon odmora nastavilo se u istom ritmu. Vlaseničani su imali  za nijansu veći posjed lopte i stvarali bolje šanse, a najbolju je u 70. minutu imao Milovanović kada mu je Došić dodao loptu u prostor, on sam izašao pred golmana, ali Mitrović je odlično odbranio. Sreća je zatajila i kod domaćih igrača, desetak minuta kasnije. Štoper gostiju Mijatović u kaznenom prostoru je  nepropisno  zaustavio Čembića, a sudija Rakić pokazuje na bijelu tačku. Radić je bio neprecizan, loptu poslao pored gola i propustio priliku da svojoj ekipi obezbijedi podjelu bodova.

Poslije ubjedljive pobjede nad Partizanom iz Donje Trnove, na svom terenu, Vlaseničani su upisali i tri boda u gostima.

„Uprkos tome što je postignut samo jedan pogodak, bila je ovo odlična utakmica i mislim da je i publika uživala u majstorijama obje ekipe. Mi smo prezadovoljni rezultatom, koji jeste minimalan, ali nam je donio tri važna boda u gpostima  i drugu vezanu pobjedu. Protivničkoj ekipi  bih čestitao na dobroj i fer igri i poželio im sreću u nastavku sezone. Mi se okrećemo narednim susretima i borbi za što bolji plasman“, kazao je prvotimac Vlasenice Milomir Milovanović, strijelac jedinog pogotka na ovom susretu.

FK BSK Ledinci (Batković) – Vlasenica 0:1 (0:1)