Milići u dramskom finišu do prvih bodova

Za Miliće se izreka „Treća – sreća" pokazala kao istinita. Milićani su u trećem kolu upisali prve bodove na drugoligaškom Istoku, i to sva tri, pobijedivši, na Supač polju,  favorizovanu višegradsku Drinu HE, rezultatom 1:0.

Poslije drame, do tri boda: FK Milići

Prvih petnaestak minuta ovog meča obilježilo je ispitivanje snaga, a onda kreće otvorena igra na obje strane. Izgleda da su kočnice, koje su  bile spuštene na početku, popustile, pa su u nastavku obje ekipe pokazale dobru i dopadljivu igru. Iako se igralo brzo, konkretno i jako, u prvom dijelu nije bilo velikih šansi. Milići su imali dva odlična šuta, Došića i Vidovića, ali golman gostiju odlično brani. Najbliži golu Višegrađana bio je, ipak, njihov štoper koji, nakon centaršuta Đurića,  u pokušaju da je izbije, loptu šalje kraj same prečke svoga golmana.  Gosti su imali najbolju šansu nakon prekida, kada Radović  na 5 metara  ispred Đorđića  dira loptu,  ali ona prolazi iznad gola.

U drugom dijelu susreta viđena  je  još dinamičnija i  bolja igra obje ekipe. Milićani su najvše pokušavali sa desne strane,  na kojoj su dejstvovali Đurić i Jolović. Prvu ozbiljnu šansu stvara Đurić, koji je u jednom napadu dva puta prešao lijevog beka gostiju i poslao dobru loptu kroz peterac,  ali ispred Marinkovića natrčava štoper i izbija je. Nedugo zatim,  isti igrač  ponovo  pravi probleme gostujućem beku Miloviću, koji ga ruši i dobija prvi žuti karton. Nakon prekida D. Ćirković je bio  najviši u skoku, ali Bojanović još jednom odlično brani. I Višegrađani propuštaju idealnu priliku, ili bolje rečeno dvije u jednom napadu. Prvo dugu loptu Spajića iza leđa odbrane ne koristi krilni napadač i glavom pogađa prečku, a lopta se odbija do  Mitrašinovića koji vraća povratnu na pet metara,  na nju  natrčava kapiten Marković  i koljenom je šalje preko gola. U 79. minutu  domaćini probijaju po desnoj strani, a lijevi bek Drine HE pravi prekršaj nad zamjenikom kapitena  i dobija drugu javnu opomenu, koja ga vodi u svlačionicu. Jolović je iz slobodnog udarca uputio odličan centaršut ka Marinkoviću koji sa šest metara šutira glavom, ali golman gostiju loptu odbija. Ružićić  na nju  natrčava na tri metra  i u želji  da je zakuca, proklizava i šalje je preko gola,  za nevjericu na tribinama. Iako je bilo još nekoliko finih prilika na obje strane,  tek u finišu je viđena prava drama. Prvo je nakon kontre gostiju i pasa iza leđa štopera domaćih,  Radović  izašao sam na Đorđića, ali kapiten Milića  je predosjetio situaciju i dobrim zatvaranjem uhvatio čistu loptu. Iako se to desilo u drugom minutu nadoknade, Milićani  uhvaćenu loptu brzo prenose do sredine polovine gostiju, gdje Vidović pasom u prostor pronalazi Jolovića, on oštro centrira na pet metra, a inače odlicni Bojanović,  u želji da je uhvati, loše procjenjuje pad lopte koja ispred njega odskače, ispada mu iz ruke,  a stari lisac Marinković  natrčava i postiže pobjednički pogodak za prva tri boda u drugoligaškom društvu i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Pobjeda je Milićane sa začelja pomjerila iznad Ilićke 01, Glasinca 2011 i Stakorine, dok je poraz Drinu HE koštao pada sa druge na šestu poziciju.

FK Milići – FK Drina HE (Višegrad) 1:0 (0:0)