XS
SM
MD
LG

Lider Klis domaćin Tomislavu, Posušje gostuje Kamešnici, derbi u Čitluku

Treće kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug " u subotu 31. avgusta otvaraju u Jablanici domaća Turbina koja će ugostiti povratnike u drugoligaško društvo ekipu Ljubuškog, koja je u srijedu u okviru 1. kola Kupa FBiH u Neumu prosto deklasirala istoimenu domaću ekipu, 1:6, a u Čitluku se igra derbi kola između bivšeg premijerligaša domaćeg Brotnja i gornjovakufske Sloge.

Lider na tabeli Klis u ovom kolu je domaćin ekipi Tomislava, dok drugoplasirana ekipa Posušja gostuje kod Kamešnice, domaćini se nadaju povoljim rezultatu.

Mostarski Branitelj će ugostiti ekipu Troglava 1918, obje ekipe imaju isti broj bodova, domaćini su favoriti, kao i Grude na svom travnjaku protiv " fenjeraša " ekipa Stolac, dok se posljednji susret igra u četvrtak 5. septembra u Neumu između domaće istoimene ekipe i Rame, obje ekipe su na začelju tabele bez bodova .

  Subota, 31. avgust u 16:30 sati,

Jablanica : Turbina - Ljubuški , glavni sudija: Emil Husković , pomoćnici : Dalibor Mavrak  i Tomislav Pušić svi Mostar , delegat: Darko Obradović ( Stolac )  . 

Čitluk : Brotnjo - Sloga , Elmedin Padalović , Sehmin Hakalović i Said Hakalović svi Konjic , Jpsip Lozančić ( Livno ) .

Nedjelja, 01. septembar u 16:30 sati,

Podhum kod Livna : Kamešnica - Posušje ,  Sandi Ljevo, Aldin Žetica i Marko Blažević svi Mostar, Enes Šljivo ( Konjic ) . 

Grude : Grude - Stolac , Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Luka Papac ( Tomislavgrad  ) i Antonio Čačija ( Livno ), Tomislav Čuić ( Tomislavgrad ) .

Buturović Polje : Klis - Tomislav , Anel Puce (  Mostar ) , David Čule ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ) , Boro Posavac ( Gornji Vakuf / Uskoplje ) .

Mostar : Branitelj - Troglav 1918 , Denis Limov ( Gabela ), Matej Bevanda ( Čitluk ) i  Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ), Marinko Jelić ( Široki Brijeg).

Četvrtak , 05. septembar u 17:00 sati,

Neum : Neum - Rama , Emil Husković, Marin Suton i Anis Kalajdžić svi Mostar , Drago Letica ( Tomislavgrad ) .

Slobodan, Bjelopoljac .

                                      


Turbina 4 : 1 Bjelopoljac
Neum 5 : 0 Troglav 1918
Klis 1 : 0 Ljubuški
Grude 1 : 2 Rama
Brotnjo 2 : 4 Tomislav
Kamešnica 4 : 1 Stolac
Posušje 3 : 1 Sloga
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Neum 5 5 0 0 15
2 Klis 5 4 0 1 12
3 Posušje 4 4 0 0 12
4 Turbina 5 3 1 1 10
5 Brotnjo 5 3 0 2 9
6 Troglav 1918 4 2 1 1 7
7 Ljubuški 5 2 0 3 6
8 Bjelopoljac 4 2 0 2 6
9 Tomislav 5 2 0 3 6
10 Rama 5 2 0 3 6
11 Kamešnica 4 1 1 2 4
12 Branitelj 4 1 0 3 3
13 Stolac 5 1 0 4 3
14 Sloga 5 0 2 3 2
15 Grude 5 0 1 4 1