US Open: Kecmanović i Rud priredili senzaciju i eliminisali Gren Slem šampione

Miomir Kecmanović i Kasper Rud napravili su senzaciju u dublovima. Oni su u drugom kolu US Opena izbacili trćee nosioce i finaliste Vimbldona, Klasena i Venusa.

Miša i Rud sjajno otvaraju susret i već u prvom gemu prave brejk. Imali su šansu za dupli brejk u trećem gemu ali nisu iskoristili šansu. Do kraja seta čuvali su brejk prednosti te su sa 6-4 dobili prvi set. U drugom setu Klasen i Venus pokazali su zašto su bili finalisti Vimbldona i ranije pobjednici Rolan Garosa. Protutnjali su kroz drugi set i dobili ga sa 6-0. Tada se očekivao potpuni preokret. Međutim, mladi srpsko-norveški par se nije dao i dobili su odlučujući set sa 6-4.

Miša i Kasper u osmini finala idu na pobjednike meča Marah/Melcer - Kopil/Kirijos.