Sarajevo u bojama Željezničara (video)

Fudbaleri Željezničara su u okviru 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Sarajevo sa 5:2.

Gosti su poveli u drugoj minuti. Handžić je ubacio sa lijeve strane, a Hebibović na drugoj stativi ostao sam i matirao Erića. Samo minutu poslije Stanić ubacuje, a Krpić glavom šutira, lopta pogađa gornji dio prečke. Domaći tim je poravnao u sedmoj minuti. Veselinović je sjajno podvalio za Krpića, a ovaj rutinski savladao Kovačevića.

U 30. minuti Veselinović je prijemom prevario Šabanovića, ušao u sredinu, a potom i šutirao, ali lopta odlazi preko gola. U 32. minuti Pavić ubacuje, lopta dolazi do E. Zeca koji u padu glavom šutira, ali Letić izbacuje u posljednji trenutak. Plavi su u 38. minuti preokrenuli. E. Zec je nakon oduzete lopte prošao po lijevoj strani, ubacio, a Krpić se odlično snašao i pogodio mrežu gostiju. U 43. minuti nakon kornera Sipović je najbolje skočio, ali udarac odlazi preko gola. Minutu poslije Sadiković iskosa gađa, ali lopta ponovo odlazi preko gola.

Sarajevo je u sudijskom vremenu prvog dijela poravnalo. Nakon ubačaja sa desne strane, Sipović je nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:2.

U prvoj minuti nastavka Bojo iskosa šutira pored gola Sarajeva. Sadiković u 54. minuti šutira iz slobodnog udarca, lopta odlazi malo preko gola. Željo je drugi put poveo u 59. minuti. Veselinović je snažno šutirao sa distance, Kovačević odbranio, ali odbijenu loptu u mrežu ubacuje Petar Bojo.

Hebibović u 71. minuti prolazi kroz nekoliko Željeunih  igrača, šutira je, ali je na kraju Erić pokupio loptu. Željezničar četvrti gol postiže u 77. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Sadiković je prihvatio loptu, po zemlji  šutirao, a lopta je prošla nekoliko fudbalera Sarajeva i završila u golu.

U 86. minuti Šišić ubacuje, Milanović pogađa gornji dio Erićeve  prečke. U 91. minuti Veselinović nakon rolinga šutira pored gola. Konačnih 5:2 postavio je Mehmed Alispahić u sudijskom vremenu snažnim udarcem iskosa za veliku pobjedu Želje!

Narednu utakmicu Željezničar igra 14. septembra protiv Veleža. Susret na Vrapčićima počinje u 16:30 sati.

Željezničar - Sarajevo 5:2

Željezničar: Erić – Stanić, Osmanković, Sipović, Pavić – Bojo, Alispahić, Sadiković (Štilić od 84.), Veselinović (Zajmović od 90.) – E. Zec (Ramović od 72.) – Krpić.

Sarajevo: Kovačević – Šabanović (Đokanović od 46.), Lazić, Šerbečić, Letić – Hebibović (Šišić od 75.), Gavrić, Mustafić (Velkoski od 46.) , Milanović – Handžić, Ahmetović.

Žuti kartoni: Šerbečić, Gavrić, Đokanović, Letić,

Velež 0 : 1 Radnik
Željezničar 5 : 2 Sarajevo
Zvijezda 09 0 : 0 Široki Brijeg
Tuzla Siti 2 : 1 Sloboda