Berlin bolji od Milionera

Marko Rojs i Neven Subotić

Veliko iznenađenje u trećem kolu njemačke Bundeslige, novajlija u elitnom rangu Union Berlin slavio je na svom terenu protiv Borusije Dortmund sa 3:1 (1:1).

Poveli su u 22. minutu domaći, strijelac je bio Bulter.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Pako Alkaser postiže novi pogodak, "Milioneri" su poravnali.

Svi su se zapitali da li će Union Berlin doživjeti sudbinu Augsburga, koji je u minulom kolu poveo protiv Borusije i onda doživio težak poraz.

Ipak, domaćin se nije dao.

Nakon pet minuta igre u nastavku, Bulter postiže drugi pogodak na utakmici, novo vođstvo Union Berlina.

Novi šok za goste uslijedio je 25 minuta kasnije, kada je mrežu Burkija zatresao Anderson, 3:1 za ekipu iz prijestonice.

Favorizovani gosti su imali inicijativu i u nastavku, ali nisu stvorili ozbiljniju priliku pred golom rivala, pobjeda Union Berlina prva u Bundesligi.

Izvor:AntenaM