Šekovići najavili istupanje iz lige

Iako su odigrana samo četiri kola, na regionalnom  Istoku  strasti su već uzavrele.

Poslije utakmice u Tabancima, na kojoj su poraženi od domaće ekipe rezultatom 2:1, OFK Šekovići su na adresu našeg portala uputili saopštenje  koje prenosimo u cjelosti.

OFK Šekovići

SAOPŠTENJE

Nismo htjeli ništa da pišemo juče, vruće glave, čekali smo da se utisci slegnu, ali gorak ukus ne prestaje. Mi juče nismo poraženi, poražen je fudbal Republike Srpske!  Mi smo pokazali ko smo i šta smo, vodili smo od 5. minuta, pa sve do 95. minuta, kad sudija iz Bijeljine Radenko Jović, koji je od prvog sudijskog zvižduka pokazao kako se dijeli nepravda na utakmici i zašto na tribine dolazi po 20 ljudi, odsvirao nepostojeći penal, a onda utakmicu produžio još 3 minuta, iako je pokazao da će utakmica biti produžena 5 minuta.

Ako pogledate izvještaj, vidjećete da je, od 11 naših igrača, 9 dobilo žute kartone i jedan crveni, dok je domaćin dobio jedan žuti i to nakon skidanja dresa u 95. minutu. Onaj ko nije bio na utakmici pomislio bi da smo mi igrali grubo, ali u pitanju je samo kriterijum sudije Jovića koji je došao s namjerom da pomogne domaćinu, a da totalno uništi našu ekipu, ne samo za taj meč, nego i naredni.

Što se tiče suđenja dotičnog i o njegovim spornim detaljima mogli bismo  pisati cijeli dan, jer ih je bilo na svaka dva minuta. Ono što se desilo juče se jednostavno ne može objasniti, ono se mora doživjeti. Momci koji ginu 98 minuta, deru koljena, laktove, spriječeni su od jednog čovjeka da dođu do bodova onako kao se dolazi u normalnom svijetu, igrom na terenu.

Kod nas se do bodova dolazi, ipak, na drugi način. Nažalost. Sudija Radenko Jović je sudio meč prošlog kola FK BSK Ledinci - FK Tabanci, gdje je takođe radio po zadatku, pa tako iskartonirao goste u tom meču, zbog toga je i poslat u Tabance da im vrati sve, kako je i sam rekao na početku tog meča: "Vratiću vam sve što sam vas s..... u Batkoviću",  riječi su sudije Jovića.

OFK Šekovići će u narednim danima donijeti odluku o vrlo vjerovatnom istupanju iz lige, jer mi zaista ne vidimo svrhu igranja u cirkusu, nismo mi medvjedi, nismo spremni da se borimo sa lavovima, jer ovo nije prvi put da smo mi žrtve ljudi u crnom, koji kroje sudbinu širom fudbalskih terena za 100-200 KM  ili po nečijem nalogu. Kažu, nismo mi podobni da se borimo za najveći plasman, a znaju da smo najbolji,  pa daj da ih zaustavimo na ovaj način.

Juče je fudbal po ko zna koji put dotakao dno, juče je po ko zna koji put ubijen fudbal u Republici Srpskoj. Domaćim igračima se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, jer su skoro pa svi bili korektni na terenu.

Pomoćni sudija Bosko Rakić, ne spada u ovu kategoriju, jer je dečko mahao onako kako se maše i kako bi trebalo.