Sloboda novajliju poslala na začelje

Trijumfom nad Janjom 2009 rezultatom 4:1, na svom terenu, Sloboda je, u četvrtom kolu regionalnog Istoka, upisala treću uzastopnu pobjedu. Još jedan debakl, treći u nizu, novajliju u ligi je, sa negativnom gol razlikom od čak -12, pomjerio na posljednje mjesto na tabeli.

Nastavili pobjedničku seriju: FK Sloboda, Donji Zagoni

Sloboda u utakmicu ulazi jako i niže šanse preko Antunovića i Marića, ali izostaje realizacija, dok u gostujućoj ekipi prilike propuštaju Hadžihajdić i Nuhanović. U 24. minutu Antunović izvodi udarac iz ugla, najviši u skoku je kapiten  Todorović koji glavom smješta loptu u mrežu za vođstvo od 1:0, s kojim se odlazi na odmor.

U drugom dijelu Sloboda je preuzela potpunu dominaciju na terenu i već nakon par minuta igre povećala prednost na 2:0, kada je Marić solo prodorom  kroz protivničku odbranu stigao do gola i  rutinski poslao loptu u mrežu. Janja 2009 je u 51. minutu ostala sa deset igrača, jer je, zbog drugog žutog kartona, u svlačionicu poslan Dervišević. U 63. minutu  kreće brza  akcija domaćih  po lijevoj strani, Rosuljaš ubacuje  loptu na drugu stativu gdje se Vićanović sam nalazi,  zalama golmana gostiju i nesebično šalje povratnu za Obrenovića koji je matirao čuvara Petrovića za 3:0. Petnaestak minuta prije kraja i gosti se bude i uspijevaju postići pogodak kada  Hadžihajdić prolazi po  lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac  i šalje loptu u drugi ugao za smanjenje rezultata na 3:1. U finišu susreta konačni rezultat postavlja Vićanović  koji je preciznim udarcem sa 14-15 metara  pogodio donji desni ugao mreže gostujuće ekipe.

Poslije odigranih mečeva 4. kola, Sloboda je, sa devet bodova, koliko imaju i Vlasenica i povratnik u ligu, bratunačko Bratstvo, zauzela četvrtu poziciju na tabeli.

„Bila je ova jedna dobra partija našeg tima, u kojoj smo sasvim zasluženo slavili nad ekipom iz Janje. I pored dosta propuštenih šansi uspjeli smo postići četiri pogotka i popraviti gol razliku, a tri boda su nas pomjerila ka vrhu tabele. Ova treća pobjeda u nizu dovoljno govori o našem kvalitetu, a na nama je da u narednim susretima nastavimo da to i dokazujemo“, istakao je štoper Neven Todorović, kapiten Slobode.

FK Sloboda (Donji Zagoni) – FK Janja 2009 (Janja) 4:1 (1:0)

Stadion Slobode

Gledalaca: 50

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Todorović u 24, 2:0 Marić u 50, 3:0 Obrenović u 62, 3:1 Hadžihajdić u 78, 4:1 Vićanović u 85.

Žuti kartoni: Antunović, Todorović, Vićanović (Sloboda), Krstić (Janja 2009)

Crveni karton: Mujo Dervišević u 51.

Sloboda: Kapetina, Lekić, Rosuljaš, Todorović, Malivojević, Mašanović, Jović (od 60. Obrenović), Vićanović, Marić (od 70. Mihajlović), Antunović (od 75. Dujković), Kalajdžić

Trener: Zoran Stankić

Janja 2009: Petrović, Ivanović, Dervišević, Hadžić, Erić (od 70. Ibrišimović), Simanić, Hadžihajdić, Nuhanović, Redžić, Krstić, Radić

Trener: Nail Sobo

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci