Tabanci iznenadili favorita

U dramatičnoj završnici Tabanci su, u 4. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu savladali Šekoviće, rezultatom 2:1. Osvojena tri boda su novajliju u ligi podigla na osmo mjesto na tabeli, dok je poraz  Šekovljane, koji su jedna od ekipa koja se bori za ulazak u viši rang takmičenja, koštao pada sa pete na devetu poziciju.

Novajlija iznenadio favorita: FK Tabanci

U ovaj meč obje ekipe su  ušle sa željom da upišu bodove. Već  u 5. minutu  Šekovići dolaze do vođstva, kada se, nakon slobodnog udarca koji je Ninić izveo sa 20 metara, lopta od živog zida odbila do Radojčića koji neometan šutira i pogađa lijevi ugao Bogićevićeve mreže. Nakon promjene rezultata, domaći preuzimaju inicijativu, ali bez nekih šansi, dok su se gosti povukli i igrali na kontru. Iz jedne takve situacije, kada  domaćini  griješe na sredini terena, lopta dolazi do Popovića, on sam izlazi pred Bogićevića,  ali ovaj odlično interveniše. Do kraja prvog dijela nije bilo nekih izglednijih prilika, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata.

U drugo poluvrijeme Tabanci ulaze odlučnije, više rizikujući, i redaju nekoliko šansi.  U 60. minutu  Radić nakon kornera pogađa prečku, a osam minuta kasnije  Tanacković  promašuje čist zicer, kada sa pet metara glavom šalje loptu pored gola. Šekovljani u 75. minutu imaju najbolju  šansu kada Lukić šuta sa nekih 25 metara, ali Bogićević fantastičnom paradom još jednom spašava svoju mrežu.

Završnica susreta donosi pravu dramu. U četvrtom minutu nadoknade, dugu loptu u svom kaznenom prostoru  Kostić promašuje,  a zatim iz drugog puta nespretno reaguje i obara Milića, pa sudija Jović bez dileme pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Stevanović, za izjednačenje 1:1. Već u sljedećem minutu, odmah  po kretanju sa centra, Šekovići  gube loptu koja dolazi do Krstića, on šalje dugu na Džafića, ovaj prolazi po lijevoj strani i odlično centrira, a Stevanović se odlično snalazi između dva štopera i pogađa nebranjeni ugao golmana Mitrovića za kraj meča i pobjedu domaće ekipe rezultatom 2:1.

Ljuti zbog poraza: OFK Šekovići

Tabanci su na svom terenu upisali još jednu pobjedu, drugu  u novom rangu takmičenja.

„Svojim navijačima, kojih je na tribinama bilo oko tri stotine i čija nam je podrška poslije ranog vođstva Šekovića pomogla da ne padnemo, nego naprotiv, da budemo još borbeniji, dugovali smo ovu pobjedu i drago mi je što smo uspjeli da se izborimo za nju. Žao mi je što se jedna dobra utakmica završila na ružan način, jer incident kakav se desio nikome nije trebao. Nadam se da će se strasti smiriti i da ćemo nastaviti da se sportski nadmećemo na terenu, a ne na neki drugi način. Šekovićima želimo mnogo sreće na njihovom putu ka zacrtanom cilju, a to je viši rang, a mi ćemo se potruditi da se izborimo za stabilan status na tabeli“, jasan je Bojan Stevanović, najbolji strijelac u timu Tabanaca.

FK Tabanci – OFK Šekovići 2:1 (0:1)