Srbija ponovo u polufinalu Evropskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom nad Bugarskom od 3:0 (25:19, 25:18, 28:26 ) plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Ankari.

Već drugi put na prvenstvu srele su se ove dvije selekcije, s tim što sada ekipa Zoran Terzića nije dozvolila protivnicama da osvoje prvi set. Na početku se igralo poen za poen, da bi od sredine seta Tijana i Brankica pojačale ritam, stvorile velikih +6 i sa 25:19 Srbija je osvojila prvi dio igre.  U drugom setu srpske odbojkašice su krenule silovito, stigle su do +4, da bi Bugarke prišle na -1. Odbijen je taj napad protivnica i lagano se došlo do vođstva od 2:0 (25: 18). Treći set je bio sličan drugom na početku, gdje su evropske šampionke stekle prednost od četiri poena, protivnice su prišle na -2, ali više od toga nisu mogle. Ponovo je Srbije sredinom set stvorila veliku razliku i kada je djelovalo da će kraj blizu, Bugarska je napravila mini seriju od tri poena, kasnije izjednačava na 23:23. Srbija je zatim propustila dvije meč lopte, pa Bugarska jednu set, da bi Mina Popović servisom donijela dva poena i plasman u polufinale.

U polufinalu Srbija će igrati u subotu  sa boljim iz meč Italija – Rusija.