XS
SM
MD
LG

Lider Klis u Prozoru protiv Rame, Ljubuški ugošćuje ekipu Neuma

Bjelopoljac - Klis /Arhiva

4. kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug " je bez pravog derbija, lider Klis gostuje u Prozoru / Rami gdje ga očekuje posljednjeplasirana  Rama, drugoplasirana ekipa Posušje je u ovom kolu slobodna.

Trećeplasirana ekipa Ljubuški je najefikasniji tim  sa 15 postignutih golova, nalazi se na trećem mjestu, u ovom kolu će ugostiti ekipu Neuma koja ima isti broj bodova, 6, kao i Ljubuški. Prije deset dana u duelu istih ekipa u 1. kolu seniorskog Kupa FBiH uNeumu, Ljubušaci su slavili rezultatom, 1:6 .

Četveroplasirana ekipa Troglav 1918 je favorit u domaćem susretu sa ekipom jablaničke Turbine, a najveće razočarenje je ekipa Tomislava koja je pri samom dnu tabele, bez bodova će ugostiti ekipu Grude koja ima 1 bod na kontu.

U Gornjem Vakufu / Uskoplju sličan duelu igraju domaća Sloga, 1 bod, će ugostiti Kamešnicu koja je bez boda, u Bijelom Polju igra se komšijski derbi koji je i po stanju na tabeli takođe komšijski, sastaju se domaći Bjelopoljac, 9. mjesto i mostarski Branitelj koji je za mjesto više od svog domaćina, obje ekipe imaju po tri boda .

Zanimljiv duel će se odigrati u Stocu gdje domaća istoimena ekipe ugošćuje Brotnjo iz Čitluka .    Sve utakmice 4. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " igraju se u subotu .

Subota, 07. septembar u 16:30 sati,

Livno : Troglav 1918 - Turbina , glavni sudija: Emil Husković , pomoćnici : Oliver Kožul ( Široki Brijeg ) , Matej Bevanda ( Čitluk ) i Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ) ,delegat: Tomo Kokalović ( Bosansko Grahovo )  . 

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Kamešnica , Dominik Jureta ( Livno ), Luka Papac ( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ) , Dženadin Podrum ( Konjic ) .

Tomislavgrad : Tomislav - Grude , Sehmin Hakalović , Elmedin Padalović  i  Said Hakalović svi Konjic, Anđelko Deljak ( Glamoč ) . 

Stolac : Stolac - Brotnjo, Denis Limov ( Gabela ), Adis Šabanović i Marko Blažević oba Mostar , Dražen Mustapić ( Široki Brijeg ) .

Prozor / Rama : Rama - Klis , Goran Kolobara , Marin Suton i Anis Kalajdžić svi Mostar , Marinko Krešić ( Višići ) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac -  Branitelj  , Emil Husković , Dalibor Mavrak i Tomislav Pušić svi Mostar, Vinko Begić ( Posušje ) .

Ljubuški : Ljubuški - Neum , Anel Puce ( Mostar ), David Čule ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ) , Almir Čišić ( Mostar ) .

Slobodan, Posušje .


Turbina 4 : 1 Bjelopoljac
Neum 5 : 0 Troglav 1918
Klis 1 : 0 Ljubuški
Grude 1 : 2 Rama
Brotnjo 2 : 4 Tomislav
Kamešnica 4 : 1 Stolac
Posušje 3 : 1 Sloga
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Neum 5 5 0 0 15
2 Klis 5 4 0 1 12
3 Posušje 4 4 0 0 12
4 Turbina 5 3 1 1 10
5 Brotnjo 5 3 0 2 9
6 Troglav 1918 4 2 1 1 7
7 Ljubuški 5 2 0 3 6
8 Bjelopoljac 4 2 0 2 6
9 Tomislav 5 2 0 3 6
10 Rama 5 2 0 3 6
11 Kamešnica 4 1 1 2 4
12 Branitelj 4 1 0 3 3
13 Stolac 5 1 0 4 3
14 Sloga 5 0 2 3 2
15 Grude 5 0 1 4 1