XS
SM
MD
LG

Lider Klis u Prozoru protiv Rame, Ljubuški ugošćuje ekipu Neuma

Bjelopoljac - Klis /Arhiva

4. kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug " je bez pravog derbija, lider Klis gostuje u Prozoru / Rami gdje ga očekuje posljednjeplasirana  Rama, drugoplasirana ekipa Posušje je u ovom kolu slobodna.

Trećeplasirana ekipa Ljubuški je najefikasniji tim  sa 15 postignutih golova, nalazi se na trećem mjestu, u ovom kolu će ugostiti ekipu Neuma koja ima isti broj bodova, 6, kao i Ljubuški. Prije deset dana u duelu istih ekipa u 1. kolu seniorskog Kupa FBiH uNeumu, Ljubušaci su slavili rezultatom, 1:6 .

Četveroplasirana ekipa Troglav 1918 je favorit u domaćem susretu sa ekipom jablaničke Turbine, a najveće razočarenje je ekipa Tomislava koja je pri samom dnu tabele, bez bodova će ugostiti ekipu Grude koja ima 1 bod na kontu.

U Gornjem Vakufu / Uskoplju sličan duelu igraju domaća Sloga, 1 bod, će ugostiti Kamešnicu koja je bez boda, u Bijelom Polju igra se komšijski derbi koji je i po stanju na tabeli takođe komšijski, sastaju se domaći Bjelopoljac, 9. mjesto i mostarski Branitelj koji je za mjesto više od svog domaćina, obje ekipe imaju po tri boda .

Zanimljiv duel će se odigrati u Stocu gdje domaća istoimena ekipe ugošćuje Brotnjo iz Čitluka .    Sve utakmice 4. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " igraju se u subotu .

Subota, 07. septembar u 16:30 sati,

Livno : Troglav 1918 - Turbina , glavni sudija: Emil Husković , pomoćnici : Oliver Kožul ( Široki Brijeg ) , Matej Bevanda ( Čitluk ) i Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ) ,delegat: Tomo Kokalović ( Bosansko Grahovo )  . 

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Kamešnica , Dominik Jureta ( Livno ), Luka Papac ( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ) , Dženadin Podrum ( Konjic ) .

Tomislavgrad : Tomislav - Grude , Sehmin Hakalović , Elmedin Padalović  i  Said Hakalović svi Konjic, Anđelko Deljak ( Glamoč ) . 

Stolac : Stolac - Brotnjo, Denis Limov ( Gabela ), Adis Šabanović i Marko Blažević oba Mostar , Dražen Mustapić ( Široki Brijeg ) .

Prozor / Rama : Rama - Klis , Goran Kolobara , Marin Suton i Anis Kalajdžić svi Mostar , Marinko Krešić ( Višići ) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac -  Branitelj  , Emil Husković , Dalibor Mavrak i Tomislav Pušić svi Mostar, Vinko Begić ( Posušje ) .

Ljubuški : Ljubuški - Neum , Anel Puce ( Mostar ), David Čule ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ) , Almir Čišić ( Mostar ) .

Slobodan, Posušje .


Tomislav : Ljubuški
Stolac : Troglav 1918
Sloga : Bjelopoljac
Posušje : Branitelj
Kamešnica : Turbina
Brotnjo : Neum
Grude : Klis
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Posušje 14 12 1 1 37
2 Klis 14 11 1 2 34
3 Ljubuški 14 10 0 4 30
4 Neum 14 9 3 2 30
5 Turbina 14 7 1 6 22
6 Tomislav 14 6 3 5 21
7 Troglav 1918 14 6 3 5 21
8 Sloga 14 5 4 5 19
9 Bjelopoljac 14 6 1 7 19
10 Kamešnica 14 5 1 8 16
11 Brotnjo 14 4 2 8 14
12 Stolac 14 4 1 9 13
13 Rama 14 4 1 9 13
14 Grude 14 3 1 10 10
15 Branitelj 14 1 1 12 4