Memorijal Slobodan Čile Mišković

RK Sloga, Doboj

Rukometaši Sloge plasirali su se u finale turnira “Slobodan Čile Mišković”. Oni su u polufinalu izvrsnom igrom u drugom poluvremenu savladali superligaša Srbije Proletera iz Zrenjanina rezultatom 33:26 (13:17),  koje sa klupe predvodi selektor ženske reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović. Dozvolili su Zrenjanincima da u drugom poluvremenu postignu samo 9 golova.

Dobojlije su na startu stekli prednost 3:1. Ali zatim Zrenjaninci prave seriju 3:0 i prelaze u vođstvo 4:3 u 7.minutu. Do 23.minuta igralo se u egalu, a tada Proleter sa tri uzastopna gola ima prednost 15:12. Do odmora su je i uvećali za 17:13.

U nastavku na terenu je postojala samo Sloga. U 37.minutu serijom 5:1 prelaze u vođstvo 19:18. Tu se nisu zaustavili, nastavili su torpedovati mrežu Proletera i u 42.minutu imali plus četiri 24:20. Rniću i saigračima ništa nije polazilo za rukom. Sloga je prednost povećavala iz minuta u minut. Tri minuta prije kraja imali su maksimallnih sedam golova viška 31:24. Utakmicu su mirno priveli kraju i slavili 33:26. Tako će sutra u finalu igrati protiv Celje Pivovarne Laško koja je na ovaj turnir došla, sa juniorskom selekcijom. Finale je na programu sutra od 18:15.

Najzaslužniji za pobjedu Sloge bili su odlični golman Milutin Bogdanović koji je odbranio 17 šuteva protivnika, te izvrsni pivot u ovoj utakmici David Prestaš sa 9 i Haso Ćosić sa 8 golova. U poraženoj ekipi Proletera istakli su se David Pešić sa 6 i to sve iz igre i bivši reprezentativac Srbije Momir Rnić takođe sa 6 od toga dva sa linije sedam metara.

PROLETER – SLOGA 26:33 (17:13)

CRVENKA – Dvorana: “Slobodan Čile Mišković”. Gledalaca: 200. Sudije: Milica Antić i Danijela Kovačević (obje iz Crvenke). Kontrolor: Davor Horvat (Crvenka). Sedmerci: Proleter 5(4), Sloga 6(5). Isključenja: Proleter 6, Sloga 10 minuta.

PROLETER: Šaru, Pešić 6, Elezović 3(2), Ilijin 1, Todorov 1, Marko Gaćinović (5 odbrana), Toškov, Aleksa Gaćinović 1, Rnić 6(2), Saša Terzić, Filip Terzić, Krivišija, Mirić 1, Kanjiža, Radović 4, Karlaš 1, Miloš Knežević (9 odbrana). Trener: Ljubomir Obradović.

SLOGA: Bogdanović (17 odbrana), Anđelić 2, Prestaš 9, Vladimir Stanković 6, Borislav Stanković 3, Miloš Maksimović, Ognjen Maksimović, Miličević, Bajović, Zekić 2(2), Ristić, Nikola Knežević 1, Bubić 1, Đurđević, Žegarac 1, Ćosić 8(3). Trener: Dejan Vasilić.