Krupa i Rudar ubjedljivi, Jolović sa penala u 90. minutu donio bod Tekstilcu

Efikasno je bilo peto kolo Prve lige Republike Srpske. Najefikasnije je bilo u Krupi na Vrbasu gdje je pretendent na brzi povratak u Premijer ligu, ekipa Krupe, sa 7:3 savladala Podrinje.

Odlično je krenulo za goste iz Janje koji preko Filipa Vujića u 4. minutu dolaze do vodstva od 0:1. Ipak, već u 10. minutu bilo je 2:1 za Krupu. Prvo je u 8. minutu Jovo Lukić pogodio za poravnanje, da bi potpuni preokret donio Miladin Filipović. Nakon toga Miketek pogađa za 3:1, a onda i Mandić pred sami odlazak na odmor za 4:1. Na početku drugog dijela Lazar Nikolić postiže svoj prvi pogodak danas za 5:1 Na kratko je smanjio Jovica Klasanović, ali onda Nikolić drugim golom pogađa za 6:2. Ponovo su gosti smanjili preko Ace Đokića na 6:3, ali u samom finišu utakmice Lazar Nikolić kompletira hattrick za pobjedu od 7:3.

Siguran je bio i prijedorski Rudar koji je sa 3:0 lako riješio Kozaru iz Gradiške. Sve bitno pomena stalo je u prvo poluvrijeme. Prvo Ognjen Jaćimović jedan odbitak šalje u mrežu, a onda gol gostiju pogađaju i Bojan Burazor i Dino Kalesić. U drugom poluvremenu potpuna uspavanka, za sigurnu pobjedu Prijedorčana.

Odlična utakmica viđena je u Derventi gdje su Slavija i Tekstilac podijelili bodove. U otvorenoj utakmici koju je značajno pokvarila jaka kiša i jedni i drugi su imali svoje šanse, golmani Nedžibović i Pećić su jako dobro branili, a na kraju nije bilo pobjednika jer je Tekstilac iz penala u . Sokolovi su poveli u 10. minutu kada poslije jednog prekida domaćih Nikola Popovac istrčava kontru, stiže do lopte prije istrčalog Pećića i pogađa mrežu domaćih. Pred sami odlazak na odmor gosti dolaze i do drugog gola. Nikola Bjeloš se najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio za 2:0. U nastavku, domaći pokušavaju da vrate neizvjesnost u utakmicu, prijete, te do gola stižu u 56. minutu. Strijelac je bio Slađan Stupar. I kada se očekivalo da Slavija sa tri boda krene za Istočno Sarajevo, sudija Rajko Đorđić pokazuje na penal za domaće, nakon što je u kaznenom prostoru pao Miloš Perović. Loptu je uzeo Dragan Jolović i pogodio za bod Tekstilca.

Željezičar Sport Tim je u Banjoj Luci stigao do prve pobjede sezone, budući da im je poništena ubjedljiva pobjeda protiv Sloge. Banjalučani su golovima Kuzmanovića i Kršića stigli do pobjede od 2:0.

Rezultati 5. kolo:

Rudar - Kozara 3:0 /Jaćimović 4', Burazor 27', Kalesić 29'/
Krupa - Podrinje 7:3 / Lukić 8', Filipović 10', Miketek 22', Mandić 44', Nikolić 49', 60', 89'- Vučić 4', Klasanović 54', Đokić 75'/
Tekstilac - Slavija 2:2 / Stupar 56', Jolović 90(p) - Popovac 10', Bjeloš 45'/
Željezničar - Jedinstvo 2:0 / Kuzmanović 44', Kršić 51'/