XS
SM
MD
LG

Poražen Klis

FK Klis,Buturović polje

 4. kolo Druga liga FBiH, grupa " Jug "

Već bivši lider Druge lige FBiH, grupa " Jug " Klis iz Buturović Polja na opšte iznenađenje poražen je u ovom kolu na gostovanju u Prozoru / Rami. Mada su prvi stekli prednost protiv domaće Rame, Makan u 22. minuti, 0:1. U drugom dijeli kao da je na teren izašla druga ekipa, domaći su preko Babića i Lovrića, 2:1, savladali velikog favorita i zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu.

Na derbiju u Ljubuškom, istoimena domaća ekipa je ugostila Neum, Krvavac je u 31. minute pogodio za, 0:1 . U drugom dijelu Lovrić je u 64. minuti povećao na 0:2, a, Ivan Buhać je deset minuta kasnije smanjio na 1:2. što je i konačni rezultat, za veliki slavlje novog lidera ekipe Neuma.

Ekipa Brotnja je kao Neum zabilježila pobjedu u gostima kod ekipe Stoca, 1:2, oba gola za goste je dao Ferenc ( 57 ' 85 ' ), dok je gol za domaće postigao Akrapović u 55. minuti.

Dvije utakmice su završene bez pobjednika i obje 2:2, u Livnu Troglav i Turbina i u Gornjem Vakufu / Uskoplju, Sloga i Kamešnica . I Tomislav je kao i Rama zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu, 2:0 protiv Gruda, golovima, Stipića i Banovića . Bjelopoljac je u komšijskom derbiju savladao Branitelja, 4:1, Abazović 2, Brekalo, Šetka, gol za Mostarce je postigao, Šarac .

U ovom kolu postignuta su 24 gola, sudije su pokazale 29 žutih i 1 crveni karton, ukupno je bilo 390 gledalaca, najviše u Ljubuškom, 150.

Lista strijelaca,

8 golova, Karlo Buhać (Posušje),

5 - Aid Kudra (Klis), Dominik Begić (Posušje),

4 - Jure Glavina (Posušje), Jure Lovrić (Neum),

3  - Rozić Matej (Brotnjo), Adis Puce (Bjelopoljac), Edis Husović (Turbina),

2 -  Amel Bajrić ( Klis ), Martin Puljić ( Stolac ), Ilija Aničić Toni Anđelić , Haris Džemić ( Branitelj ) , Domagoj Duvnjak , Denis Križan ( Troglav 1918 ), Nikola Granić ( Ljubuški ), Vladimir Grubeša ( Sloga ), Edis Hasović ( Turbina ), Martin Puljić ( Stolac ) ...

Autogol,

1 - Franjo Velić (Kamešnica) , Kasim Zahirović (Turbina), Marko Škoro (Tomislav) .


Turbina 4 : 1 Bjelopoljac
Neum 5 : 0 Troglav 1918
Klis 1 : 0 Ljubuški
Grude 1 : 2 Rama
Brotnjo 2 : 4 Tomislav
Kamešnica 4 : 1 Stolac
Posušje 3 : 1 Sloga
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Neum 5 5 0 0 15
2 Klis 5 4 0 1 12
3 Posušje 4 4 0 0 12
4 Turbina 5 3 1 1 10
5 Brotnjo 5 3 0 2 9
6 Troglav 1918 4 2 1 1 7
7 Ljubuški 5 2 0 3 6
8 Bjelopoljac 4 2 0 2 6
9 Tomislav 5 2 0 3 6
10 Rama 5 2 0 3 6
11 Kamešnica 4 1 1 2 4
12 Branitelj 4 1 0 3 3
13 Stolac 5 1 0 4 3
14 Sloga 5 0 2 3 2
15 Grude 5 0 1 4 1