Derbi u Goraždu bez pobjednika

Slaven - Olimpik /arhiva

Derbi kola  u Goraždu su  odigrali domaća istoimena ekipa i lider na tabeli, Olimpik, domaći su preko Hasanovića u 27. minuti stekli prednost,1:0,  da bi Amer Drljević u 33. poravnao na 1:2, a šest minuta kasnije Zajko Zeba je doveo goste u rezultatsku prednost, 1:2. U drugom poluvremenu u 67. minuti Čulov je svojim golom, 2:2 postavio konačni rezultat ove zanimljive utakmice.

Vrijedne domaće pobjede u ovom kolu su ostvarile ekipe konjičkog Igmana i Travnika, Konjičani su sjajnim golom Lukasa, 1:0, zabilježili pobjedu protiv Orašja, dok su Travničani golovima Vujice i Čatuća savladali Radnik iz Hadžića, 2:0.

Kosta Bajić je rastužio ljubitelje fudbala u Bihaću svojim golom u 56. minuti, 0:1, te je Bratstvo zabilježilo vrlo važnu pobjedu protiv Jedinstva, dok igrač kakanjskog Rudara, Belmin Kobilica postigao pobjedonosni gol za svoju ekipu za pobjedu, 0:1, protiv Slavena u Živinicama.

U komšijskom derbiju u Čapljini, između istoimene ekipe i bivšeg premijerligaša GOŠK -a, domaći su iznenadili goste, pobjedili su 2:1, golove za domaće su dali Hasinović i Albijanić, za Gošk, Mešanović .

Zvijezda je na svom travnjaku nakon " havarije " u Banovićima ugostila ekipu TOŠK -a, domaćini su visoko slavili rezultatom, 4:1, još jednu utakmicu bez pobjednika u kojoj je postignuto 6 golova, odigrali su u Jajcu domaće Metalege BSI i banovićka Budućnost .

U ovom kolu postignuta su  23 gola, pokazano je 49 žutih i 1 crveni karton. Ukupno je bilo  gledalaca, 2. 830, najviše u Goraždu i Gradačcu po 600 gledalaca .