Sokolovi krenuli pobjedom u Italiji

Sokolovi- Slehacky/ Screenshot

Sokolovi iz Istočnog Sarajeva pobjedom su krenuli na EMF Eurocupu u Italiji.

Oni su u prvom meču grupe H savladali češki Slehacky iz Plzena sa 3:1 i tako na najbolji način započeli premijerni nastup u Eurocupu u mini fudbalu.

Nije dobro počelo po Sokolove. U ranoj fazi meča primili su gol za 0:1, te su morali da jure zaostatak. Ipak, nastavili su da napadaju, i stigli su do odlaska na poluvrijeme do izjednačenja. Nemanja Pušara je sve uradio majstorski krenuo od svog gola, stigao pred gol Čeha, a onda uposlio Igora Radovanovića koji odigrava povratnu za Đorđa Ćehu, a ovome ostaje najslađi dio posla za izjednačenje, te odlazak na poluvrijeme sa 1:1.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Sokolovi stižu do preokreta. Nemanja Pušara je izveo aut, a kapiten Saša Radovanović sa prve stative glavom pogađa gol za 2:1. Nisu ni taj gol proslavili kako treba, a već je bilo 3:1. Danel Blažić je oteo loptu, razmijenio dupli pas sa Sašom Radovanovićem, a onda uposlio Srđana Vitkovića za 3:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Narednu utakmicu Sokolovi će igrati od 18.00 protiv Restorana La Moneda iz Sevilje.