Tango poražen od Centra u odličnoj provjeri

Futsaleri Centra i Tanga odigrali su večeras u maloj dvorani KSC Skenderija prijateljsku utakmicu pred start nove sezone u Premijer ligi BiH , a na kraju je Centar slavio pobjedu 4:3.

Bila je ovo odlična provjera za obje ekipe, koje su još uvijek u stvaranju, budući da su i jedni i drugi promijenili veliki broj igrača u odnosu na prošlu sezonu. U dogovoru ekipa igralo se 3x20 minuta, a Tango je do vodećeg gola stigao u prvoj dionici, kada Josip Bilić sa druge stative pogađa mrežu Seferovića. Nakon toga i jedni i drugi imaju po nekoliko ozbiljnih prilika, ali su golmani, bili na visini zadatka.

Na početku trećeg perioda Tango stiže do drugog gola, ovaj put je strijelac Dragan Bjelica. Samo što se krenulo sa centra domaći stižu do gola. Najbolje se pred golom Tanga snašao Edin Mujezinović i pogodio za 1:2.

Brzo nakon tog gola, Centar stiže do još jednog. Lijepu akciju lakim golom kruniše Emir Sipović za poravnanje rezultata.

Raspucao se Centar u trećem periodu i praktično sve što su ošutali završilo je iza leđa Neradina. Do potpunog preokreta stižu pogotkom Emira Omerhodžića udarcem sa desetak metara, a nepunu minutu kasnije u strijelce se upisuje i Ibrahim Hršumović za 4:2. Odmah nakon toga i Tango stiže do trećeg pogotka. Mrežu domaćih zatresao je Jovan Kovačević, što je bio i konačan rezultat ove utakmice

FC Centar - KMF Tango 4:3 (0:0) (0:1)
/Mujezinović, Sipović, Omerhodžić, Hršumović-J.Bilić, Bjelica, Kovačević/

FC Centar: Milenko Ristivojević, Fadil Seferović, Faris Smajić, Emir Sipović, Amel Handžić, Emir Omerhodžić, Semir Mašić, Edin Mujezinović, Fejzulah Ždralović, Jasmin Hodžić, Ibrahim Hršumović, Adnan Tahirović, Muamer Solo, Tarik Džemić, Kenan Velagić Trener: Nijaz Mulahmetović

KMF Tango: Aldin Neradin, Miloš Gengo, Mateo Bilić, Vučina Šćepanović, Vladan Minić, Vedad Salčin, Marin Ivičević, Admir Musić, Alen Muminović, Jovan Kovačević, Dragan Bjelica, Dejan Debelnogić, Josip Bilić, Mateo Bilić, Mulaga Karić Trener: Mirko Čampara

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada