Peco presudio Zrinjskom

Radnik - Zrinjski

U okviru 8. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Bijeljini odigran je meč između Radnika i Zrinjskog, a domaći su slavili pobjedu minimalnim rezultatom 1:0.

Već u osmoj minuti susreta Zrinjski je zaprijetio ka golu Radnika, ali udarac Čurjurića zaustavlja Bilobrk.

Najbolju priliku za Radnik propustio je Peco u 14. minuti kada se sjajno izborio za poziciju, šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Do kraja prvog dijela većinom se igralo na sredini terena, ali bez ozbiljnijih prilika, pa je prvi dio okončan rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme Radnik je dosta ofanzivnije počeo, a to im se isplatilo u 62. minuti susreta. Nakon jedne odbijene lopte, Peco je fantastično šutirao i matirao nemoćnog Brkića za vodstvo domaćeg tima.

Odmah nakon primljenog pogotka Zrinjski je imao priliku da poravna rezultat, ali udarac Govedarice nije pronašao put do mreže.

U 83. minuti susreta Govedarica je još jednom pokušao da savlada domaćeg golmana, ali je Bilobrk bez problema zaustavio njegov udarac.

Radnik - Zrinjski 1:0 (0:0)

FK Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Popara, Peco, Maksimović, Karić, Đurić, Šubert.

HŠK Zrinjski: Brkić, Gojković, Čurjurić, Čirjak, Kunić, Šovšić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić.

Radnik 1 : 0 Zrinjski
Čelik 1 : 0 Mladost
Sloboda 3 : 1 Borac
Široki Brijeg 1 : 3 Tuzla Siti
Sarajevo 2 : 0 Zvijezda 09