Remi u Vrapčićima

Bojo, strelac gola za Željezničar

Fudbaleri Veleža i Željezničara remizirali su u osmom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat je bio 1:1.

Velež je u 23. minuti susreta imao veoma dobru šansu, ali je Nusmir Fajić iz odlične pozicije šutirao pored gola Filipa Erića da bi dvije minute kasnije domaći poveli. Nakon ubacivanja Vehabovića, lopta je došla do Ćosića koji je vratio u sredinu za Brandaoa, a Brazilac je bio siguran za vodstvo Mostaraca.

Željezničar je prvu šansu imao u 29. minuti susreta, ali je šut Zeca završio pored gola Bobića, a onda je i Zeljković šutirao loše, te je ostalo 1:0.

Trener Željezničara Amar Osim je na startu drugog dijela izvršio dvostruku izmjenu, pa je umjesto Sadikovića i Veselinovića na teren poslao Ramovića i Štilića, a to mu se moglo vratiti već u 48. minuti susreta, no prečka je zaustavila sjajan udarac Krpića da bi u istom napadu zaprijetili i Rođeni, ali je šut ofanzivca domaćih Behrama otišao pored gola.

U 51. minuti susreta Behram je loše šutirao iz slobodnjaka da bi tri minute kasnije Rođeni postigli i drugi gol preko Fajića, no sudija Sivac ga je poništio zbog navodnog igranja rukom. Željezničar je stigao do izjednačenja u 59. minuti susreta. Rezervista u timu Željezničara Semir Štilić je sjajno proigrao Petra Boju koji je pogodio za izjednačenje rezultata u Mostaru.

Šest minuta kasnije stopostotna šansa za domaće. Fajić je zaobišao Erića i šutirao na prazan gol, ali je Osmanković sjajnom reakcijom spasio goste iz Sarajeva. U 81. minuti susreta Rođeni su ostali sa igračem manje zbog drugog žutog odnosno crvenog kartona Nusmira Fajića, no Željezničar to do kraja utakmice nije uspio iskoristiti, pa je susret okončan rezultatom 1:1.

Velež - Željezničar 1:1 (1:0)

Stadion: Rođeni. Gledatelja: 2.000. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Ćosić, Fajić, Behram, Hasanović, Urdinov (Velež), Sadiković, Pavić, Osmanković (Željezničar). Crveni karton: Fajić (Velež). Strijelci: 1:0 - Brandao (25), 1:1 - Bojo (59).

Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić (72. Ćivić), Behram (80. Berisha), Fajić, Brandao, Hasanović, Vehabović (84. Kuduzović), Urdinov. Trener: Feđa Dudić.

Željezničar: Erić, Stanić, Pavić, Osmanković, Sipović, Bojo (89. Zajmović), Sadiković (46. Ramović), Alispahić, Veselinović (46. Štilić), E. Zec, Krpić. Trener: Amar Osim.

Radnik 1 : 0 Zrinjski
Čelik 1 : 0 Mladost
Sloboda 3 : 1 Borac
Široki Brijeg 1 : 3 Tuzla Siti
Sarajevo 2 : 0 Zvijezda 09
Velež 1 : 1 Željezničar