I Mladost poklekla u Vlasenici

Vlasenica je upisala treću pobjedu na svom terenu, a četvrtu u sezoni, isprativši Mladost sa Gradskog stadiona rezultatom 2:1. Vlaseničanima je pošlo za rukom ono što nije nikom u prethodnih pet kola – nanijeli su prvi poraz ekipi iz Bogutovog Sela.

Bodovi još jednom ostali na vlaseničkom Gradskom stadionu: FK Vlasenica

Iako su u ovaj meč obje ekipe ušle oslabljene, Vlasenica bez sedam standardnih prvotimaca, a Mladost bez četiri, to se na terenu nije primijetilo. Od prvog do posljednjeg sudijskog zvižduka na terenu je vođena velika borba za svaku loptu, a viđeno je i nekoliko izuzetnih prilika.

Domaći do vođstva dolaze u 18. minutu. Odličan napad Vlaseničana krenuo je sa sredine terena, Trninić je sa desne strane ubacio loptu u kazneni prostor do Erdelića, koga na šest metara od gola, ruši protivnički štoper. Sudija Petković pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Mijatović. Iako je do kraja prvog dijela bilo nekoliko dobrih šansi, na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu borba je nastavljena istim žarom. Nakon desetak minuta igre gosti dolaze do poravnanja, kada je M.Stevanović napad sa desne strane krunisao pogotkom sa dvanaest metara. U 65. minutu domaći ostaju sa igračem manje, jer je Garić, zbog drugog žutog kartona, poslan u svlačionicu, ali to nimalo ne utiče na njihovu igru. Vlaseničani u 75. minutu vješto koriste grešku protivničke odbrane i povećavaju rezultat na 2:1. Reljić ispred šesnaesterca prihvata odbijenu loptu i preciznim udarcem je po zemlji šalje u lijevu stranu mreže gostiju, za nova tri boda i peto mjesto na tabeli, koje je do ovog kola zauzimao njihov današnji protivnik. Prvi poraz je Mladost koštao pada na devetu poziciju.

U timu iz Vlasenice ističu da pobjeda ima veliku važnost, a posebno što su je izvojevali mladi igrači, čije vrijeme tek dolazi.

„Prvo bih čestitao objema ekipa na onome što su pokazale na terenu. Iako smo i mi i naš rival igrali u podmlađenom sastavu, nijednog trenutka se nije vidjelo neiskustvo ili manjak želje za pobjedom. Naprotiv, momci su ostavili srce na terenu. S obzirom da nismo, što zbog kartona, što zbog različitih obaveza, mogli računati na više od pola prvog tima, na teren je izašlo čak devet igrača mlađih od 21 godine, ali su u potpunosti opravdali povjerenje trenera i sigurno je da će vrlo brzo moći da računaju na mjesto standardnih prvotimaca. Moram istaći da nam je svima u klubu veoma drago što je naša publika i danas u velikom broju bila na tribinama i zahvalni smo im za podršku koju nam pružaju i pomažu nam da idemo ka svom cilju, a to je ulazak u viši rang takmičenja“, kazao je Đuro Vuksić, predsjednik Vlasenice.

Vlasenica – Mladost (Bogutovo Selo) 2:1 (1:0)