Tabanci sigurno do bodova (video)

Meč novajlija na regionalnom Istoku završen je u korist ekipe koja je u prošloj sezoni prošetala kroz Područnu ligu Birač, a koja je sa dobrim igrama nastavila i u novom rangu takmičenja. Tabanci su u 6. kolu ubilježili sigurnu pobjedu od 2:0, protiv Janje 2009, kojoj, ukoliko se ne trgne i prekine lošu seriju, prijeti povratak u Područnu ligu Semberija.

Sigorno do bodova: FK Tabanci

Prvo poluvrijeme obilježila je dominacija domaće ekipe. Uglavnom se igralo na polovini gostiju. Prvu šansu u 15. minutu ima Stevanović, ali ne koristi dobru loptu Milića, koja ide pored desne stative. Već u sljedećem napadu je i prva stopostotna prilika kada Džafić izlazi sam pred Petrovića koji odlično interveniše. U 32. minutu Tabanci postižu prvi pogodak. Stevanović je izveo korner, a u kaznenom prostoru se odlicno snašao kapiten Milić i postigao svoj prvi pogodak u ovoj sezoni. Do kraja prvog dijela više nije bilo šansi, pa se na odmor se odlazi sa minimalnim vođstvom domaće ekipe.

Tabanci - Janja 2009 Slaviša Milić 1-0

Posted by FK Tabanci on Monday, September 16, 2019

U drugom poluvremenu na terenu ista slika. Domaćin ima potpunu terensku inicijativu, a gosti su se uglavnom koncentrisali na kontranapade. U 51. minutu Stevanović upisuje još jednu odličnu asistenciju, kada ubacuje loptu iz ugla, a Jokiću, koji je ostao sam, nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu za 2:0.

Tabanci - Janja 2009 Marko Jokić 2-0

Poslije povećanja prednosti, nastupa period mirne igre, koja se uglavnom vodila na centru terena. Dobru šansu za Tabance imao je Radić, ali lopta odlazi preko gola. Jedinu šansu gosti su imali pred kraj susreta kada Delibašic izlazi sam pred golmana Bogićevića, koji odlično interveniše i sprječava promjenu rezultata.

U Tabancima ističu da je pobjeda zaslužena.

"U ovu utakmicu smo ušli sa jasnim ciljem, a to su tri boda. Od prvog minuta smo dobro ušli u meč i dominirali terenom. Ekipa iz Janje se pokazala kao vrlo dobar protivnik, ali mislim da smo sasvim zasluženo osvojili bodove. U narednom kolu čeka nas komšijski derbi sa Podrinjem i mislim da je ovo dobra uvertira za taj meč", izjavio je kapiten Tabanaca Slaviša Milić.

FK Tabanci - OFK Janja 2009 2.0 (1:0)