Srbija preslišala Belgiju

Odbojkaška selekcija Srbije

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu uzastopnu pobedu na XXXI EP 2019. i kolo pre kraja takmičenja po grupama obezbedila prvo mesto u B grupi. Srbija je večeras savladala Belgiju u Loto Areni u Antverpenu sa 3:0, po setovima 25:19, 25:21 i 25:19, posle 80 minuta igre.

Odličnu partiju pružili su izabranici Slobodana Kovača u meču koji je odlučivao o pobedniku B grupe. Belgija nijednog trenutka nije ugrozila prednost Srbije, iako su domaćini pokušavali da to učine. Njihovi pokušaji su zaustavljani sredinom svakog od tri odigrana seta, pa je meč završen bez previše uzbuđenja.

Povela je Srbija na početku meča sa 4:2, a posle 7:5 serijom 5:0 stiže do 12:5. Uspešno je Srbija održavala prednost i u nastavku vodila sa 17:11, ali su Belgijanci smanjili na 17:14, pa potom i na 19:17. Srbija je tada napravila novu seriju, ovoga puta 3:0, za vođstvo 22:17. Srbija je prvi set dobila sa 25:19.

Srbija je u drugom setu povela sa 3:0 i tu prednost održavala do 8:5, kada je Belgija serijom 4:0 stigla do vođstva od 9:8. Uzvratila je Srbija i povela sa 10:9, pa ponovo Belgija sa 11:10. Preokrenula je Srbija još jednom za vođstvo od 16:13, a u nastavku je povela sa 19:14 i 22:17. Drugi set je pripao Srbiji sa 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.

Belgija je na početku trećeg seta stekla dva poena prednosti (3:1) i tu razliku čuvala do 9:7. Srbija je tada serijom 4:0 povela sa 11:9, pa 13:10 i uspešno održavala prednost. U završnici je Srbija povela sa 19:14 i 23:17, a set je dobila sa 25:19 za maksimalan trijumf.