Srbija preko Češke do četvrtfinala

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom nad selekcijom Češke od 3:0 (31:29, 25:21, 25:18) plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Belgiji.

Češka je meč otvorila vođstvom od 3:0, ali je brzo na semaforu pisalo 5:4 za Srbiju. Povećavao je tim Slobodana Kovača prednost do 22:18, ali tada je proradio servis protivnika i preokreću na 24:23. Česi pored te propuštaju još četiri set lopte, Atanasijević pravi preokret, a poen za osvajanje seta donosi Podraščanin iz bloka.  U drugom setu Česi su imali konstantno servis do polovine i tada Srbija preokreće i drži prednost od tri poena, a na kraju su osvojili taj dio igre sa 25:21. Naredni set srpski tim bolje otvara i ima konstantno vođstvo, koje je išlo i do sedam razlike. To su lagano sačuvali i sa 25:18 odlaze među najboljih osam ekipa u Evropi.

Najefikasniji na meču bio je Džavoronok sa 18 poena, Hadrava je osvojio 15, na drugoj strani Kovačević 17, Atanasijević 15, Lisinac 10 poena. Srbija će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Belgija – Ukrajina.