Milići deklasirali Ilićku 01

Milići su nastavili seriju dobrih igara  pred domaćom publikom. Nakon poraza u prvom kolu, izabranici Ranka Lalovića  na Supač polju su vezali četiri  pobjede i to bez primljenog pogotka. U 8. kolu drugoligapškog Istoka, Milićani su trijumfovali nad Ilićkom 01 sa ubjedljivih 5:0.

Sigurno idu prema vrhu: FK Milići

Od početka meča vidjelo se da su domaćini kvalitetniji od sastava koji je im je na megdan došao iz Brčkog. Milićani do prvog pogotka dolaze već u 10. minutu kada mladi Petrović presjeca loptu na nekih 30 metara od svog gola, lijepo je  iznosi na 45 metara i odličnim pasom u dubinu pronalazi Marinkovića koji vješto izbjegava ofsajd zamku i iz  situacije 1 na 1 sa gostujućim golmanom izlazi kao pobjednik. Gosti su insistirali na tome da je pogodak postignut iz nedozvoljene pozicije, ali i sam kontrolor utakmice je potvrdio da to nije bilo ni blizu ofsajda. Na povećanje rezultata se nije dugo čekalo. Nakon četiri minuta ponavlja se situacija kao i kod prvog,  samo je ovoga puta asistent odlični D. Ćirković,  koji pronalazi svog partnera u napadu,  a Marinković  i ovog puta izlazi kao pobjednik iz  duela sa Gorančićem.  Na sigurnih 3:0 rezultat povećava  N. Ćirković koji, poslije dobro izvedenog kornera Jolovića, natrčava na odbijenu loptu sa ivice šesnaesterca i preciznim udarcem po zemlji je šalje u mrežu gostiju u 24. minutu.  Prvu pravu priliku gosti su imali u 37. minutu kada loš pas Petrovića presjeca Bajić i izlazi iskosa na domaćeg čuvara  Đorđića,  ali lopta prolazi pored gola. Potpunu terensku incijativu domaći krunišu možda i najljepšom akcijom od kako su krenuli u drugoligaški karavan. Mladi Borić iznosi loptu na 40 metara gdje dodaje D. Ćirkoviću,  koji se lijepim okretom rješava protivnika i šalje idealni pas na Borića koji je utrčavao iz drugog plana, a on u trku oštru povratnu odigrava na pet  metara gdje najboljem  strijelcu domaće ekipe Đuriću nije bilo teško da je smjesti u mrežu. Akcija kao iz malog fudbala, za sigurnih i potpuno zasluženih 4:0  u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu viđena je slična igra domaćih koji su stvarali brojne šanse, ali može se reći da je zbog zasluženog visokog vođstva došlo je do opuštanja,  pa je i sama koncentracija pri realizaciji izostala. Konačni rezultat utakmice 5:0 postavio je Marinković nakon odličnog povratnog  pasa Đurića koji je vješto izbjegao ofsajd zamku i nesebično dodao Marinkoviću za njegov treći pogodak,  iako je i sam bio u prilici da pošalje loptu u mrežu. Kod gostiju u drugom dijelu vrijedi spomenuti samo dobru kontru pred kraj utakmice kada je rezervista Todorović  dobro prošao po lijevoj strani i vratio povratnu igraču Bojiću, a on iz kosa pogađa vanjski dio mreže.

Od ekipe koja je loše počela sezonu u novom rangu takmičenja, Milići su se izborili za mjesto u vrhu tabele.

„Kako smo znali da nam je ova utakmica jedna od najvažnijih,  zbog samog protivnika i same težine, od početka smo pristupili agresivno, borbeno i sa jasnim ciljem da i ovoga puta ostavimo sva tri boda na domaćem terenu. Od početka smo stvarali šanse i brzim i jednostavnim akcijama dolazili do protivničkog gola, što nam je i donijelo najveću prevagu u meču  protiv oslabljene Ilićke 01, koja je došla bez dva najbolja igrača. Veoma važna pobjeda i reakcija svih igrača nakon poraza u Gacku, gdje smo možda i bili bolji protivnici, ali se vratili bez bodova. Sigurno je da ekipa Ilićke 01 može i zna mnogo bolje, ali u današnjem susretu,  da li zbog naše odlične igre ili njihove loše,  i proizilazi ovakav rezultat. Na ovu utakmicu i ovo kolo stavljamo tačku i već se okrećemo subotnjem duelu sa ekipom Famosa sa kojom inače dijelimo visoko četvrto mjesto i sigurno je da je riječ o jednoj veoma dobroj ekipi. Mrlja na odličnu današnju utakmicu jesu parni kartoni koje su dobili štoper Radovanović i rezervista Skočo, pa ćemo na megdan u Vojkoviće ići oslabljeni“, smatra trostruki strijelac Mirko Marinković.

Milići – Ilićka 01 (Brčko)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Marinković u 10, 2:0 Marinković u 14, 3:0 N.Ćirković u 24, 4:0 Đurić u 45, 5:0 Marinković u 77.

Žuti kartoni: Radovanović, Skočo, D.Ćirković (Milići), Arsić (Ilićka 01)

Milići: Đorđić, Borić (od 56. Skočo), Petrović, Vidović (od 61. Sušić), N.Ćirković, Ružičić, Marinković (od 79. Petković), D. Ćirković, Đurić, Jolović, Radovanović

Trener: Ranko Lalović

Ilićka 01: Gorančić, Bajić (od 78. Nikolić), Baljak (od 28. Ristić), Pavlović, Krsmanović (od 54. Todorović), Arsić, Bojić, Krajišnik, Zimonjić, Krstić, Kapikul

Igrač utakmice: Mirko Marinković (Milići)

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar