Inova superiorno počela Premijer ligu, Kula savladana maksimalno

Inova pobednički na premijeri

Odbojkašice banjalučke Inove na najbolji mogući način započele su Premijer ligu BiH, jer su danas sa maksimalnih 3:0 savladale Kulu iz Gradačca.

Publika u dvorani Borik, mogla je od početka da uživa u odličnoj predstavi, a u prvom setu prošlogodišnji polufinalista PL uzeo je samo 13 poena, pa se moglo naslutiti da će pobjeda ostati u Banjaluci.

" Bila je ovo jedna odlična utakmica, ispoštovali smo dogovor iz svlačionice i savladali Kulu. I mi i oni smo u sezonu ušli oslabljeni, no moja ekipa se snašla bolje danas. Naš cilj je opstanak i ako budemo igrali kvalitetno kao danas, verujem da ćemo doći do njega. Veliko je zadovoljstvo vidjeti kako djeca Inove igraju Premijer ligu" kazao je trener Inove Dario Savović.

Libero domaće ekipe Ana Sarić kazala je da su se spremala dugo za prvi meč te su dale sve od sebe za ovu pobjedu.

''Odigrali smo sjajan meč, u sva tri seta smo kontrolisati igru, imali rezultatsku prednost. Publika je imala sta vidjeti, a tako će biti i tokom sezone. Idemo utakmicu po utakmicu, daćemo sve od sebe da se što bolje pozicioniramo na tabeli" kazala je Sarićeva koja je upasivila napad ekipe iz Gradačca.

Podsećamo, ovo je Inovi premijerno izdanje u Premijer ligi Bih, dok je Kula ove godine znatno podmlađena odlaskom Anđelke Radišković u Bimal Jedinstvo, te Milane Božić koja karijeru nastavlja u Švajcarskoj.

Goražde 3 : 1 Gacko
Inova 1 : 3 HE na Drini
Sloboda 3 : 0 Kula Gradačac
Novi Grad 3 : 2 Smeč
Maglić 1 : 3 Mostar