Grude neporažene Regionalnoj ligi

ŽRK Grude

Posljednju utakmicu WRHL Regionalne lige za rukometašice u grupi 2 koja je odigrana u Grudama, višestruki prvak BiH ŽRK Grude je odigrao sa ekipom ŽRK Zaječar 1949 iz Srbije.  Igračice Gruda su zabilježile i drugu pobjedu i nastavile pobjedonosni niz.

Grude  su u ovu utakmicu ušle, uz lošu odbranu, sa puno tehničkih grešaka što je iskoristila iskusna ekipa iz Zaječara, pa je u prvom poluvremenu imala i 6 golova prednosti, 7:13, a u ovom periodu igre povrijedila se Nikolina Čutura, najbolji strijelac ekipe ŽRK Grude.

Do kraja prvog dijela utakmice to kao da je dalo dodatnu snagu  domaćim rukometašicama, pa su smanjili zaostak na podnošljivih 12:15, što je rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, domaće su zaigrale puno bolje u odbrani i napadu, uz sjajne odbrane  Darjane Vukliš, te je napad proradio, došlo je do poravnanja rezultat, te do kraja utakmice, domaće su postizale golove iz svih pozicija za veliku pobjedu, 28:23.

ŽRK Grude - ŽRK Zaječar 1949 28:23 (12:15)

Grude, sportska dvorana " Bili Brig ", gledalaca : 100, sudije: Vesna i Tatjana Praštalo, delegat : Boris Šatordžija svi Banja Luka.

Sedmerci : ŽRK Grude 2 (1), ŽRK Zaječar 1949 3 (3), isključenja : ŽRK Grude 4, ŽRK Zaječar 1949 12 minuta.

ŽRK Grude : Vukliš, Marić 1, Čutura 2, Soldo, Nikić, Vukčević 5, Globarević, Vujić, Kasumačić 8, Klepo, Mikulić, Lovrić, Boras, Brnada, Pelivan 4, Knežević 8. Trener : Zlata Zubac .

ŽRK Zajećar 1949 : Živić, Čakmak, Zečević 2, Milošević, Jelena Terzić 8, Elena Šaronjić 5, Stanojlović, Stevanović, Stamenić 2, Jovana Bogičević 6, Vujadinović, Redžeplar . Trener : Živojin Maksić .

Prva utakmica 2. grupe WRHL Regionalne lige za rukometašice

Prva utakmica, ŽRK Grude - ORK Rudar Pljevlja 33:21 (15:12),

Druga utakmica, ORK Rudar Pljevlja Crna Gora - ŽRK Zaječar 1949 Srbija 19:24 (10:11)