Bimal Jedinstvo poraženo u Tirani

Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene su večeras u Tirani od ekipe Partizani rezultatom 3:1, u okviru 2. kola kvalifikacija Lige šampiona.

Tim Smaila Perezovića je odlično počeo meč, diktirao tempo, pa se prednost iz poena u poen povećavala. Na kraju je bilo 25:15 za '' brčanske princeze" uz odličnu igru Anđelke Radišković i najnovijeg pojačanja Slovakinja Aleksandre Vajdove.

Brčanke poražene u Tirani

Činilo se tada da će višestruki šampion BiH ostvariti glatku pobjedu, no nije bilo tako. Bude se domaće igračice, na krilima nevjerovatne Romane Hudecove, reprezentativke Slovačke, koja je bila nerješiva enigma za odbranu Brčanki, okreću rezultat, pa gošćama u drugom setu prepušta samo 22 poena.

U trećem i četvrtom setu, preslikana slika iz drugog seta, Bimal Jedinstvo u oba staje na 20 poena.

Za sedam dana revanš meč igra se u Lukavcu, a bolji iz ovog duela igraće protiv pobjednika dvomeča Vašaš - Luka Bar, a mađarski klub danas je pobijedio maksimalnim rezultatom.