Novi poraz Mostaraca

Bosansko - hercgovački prvak FC Mostar SG u drugoj utakmici sa domaćinom Dobovcem je doživio i drugi poraz, ovaj put od domaćina turnira prvaka Slovenije ekipe Dobovec koji je bio ubjedljiv savladavši Mostarce rezultatom 7:2.

FC Mostar SG će u posljednjem 3. kolu u direktnom duelu sa prvakom Srbije Ekonomcem odlučivati o direktnom plasmanu u Elitnu rundu.

Već u 3, minuti Matošević je doveo domaće u prednost. Bilal Jelić je promašio zicer i Vesić je u 14, minuti poravnao na 1:1. Sa dva gola u jednoj, 16. minuti pogodili su Čujec i Mordej, 3:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice pogađali su Mordej,  Matošević još dva puta za het trik, te Fetić za konačnih 7:2.

3. kolo se igra u subotu, 12. oktobra kada se sastaju,

u 17:30 sati, FC Mostar - Ekonomac ,

u 20:00 sati, Dobovec - Sporting CP .

Dobovec - FC Mostar SG Staklorad 7:2 (3:1)

Sportska dvorana u Podčetrteku, gledalaca :300, sudije : Peter Nurs (Engleska) i David

Urdanoz (Španija). Strijelci: 1:0 - Matošević (3), 1:1 - Vesić (15), 2:1 - Čujec (16), 3:1 - Mordej (16), 4:1 - Mordej (23), 5:1 - Matošević (27), 5:2 - Ivanković (28), 6:2 - Matošević (30), 7:2 - Fetić (31).

Žuti kartoni : Čeh (Dobovec), Bošković, Radmilović, Ivanković (FC Mostar SG).

Dobovec : Puškar, Mordej, Čujec, Fetić, Duščak, Peček, Peklič, Turk, Jakovljević, Matošević, Borković, Cesarec, Totošković. Trener: Kujtim Morina.

FC Mostar SG Staklorad: Momčilović, Radmilović, Jelić, Aladžić, Lazarević, Galić, Macić, Ivanković, Pantić, De Souza, Bošković, Vesić, Gosto. Trener: Mirsad Fazlinović .

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada