Ovog vikenda igraju se utakmice 9. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug ", u subotu se igra derbi začelja u Grudama gdje poslednjeplasirana domaća istoimena ekipa koja ima samo 1 bod i ekipa mostarskog Branitelja koji ima dva boda više od domaće ekipe.
U ovom kolu igraju se dva derbija, u prvom bivši premijerligaš Posušje će ugostiti najefikasniju ekipu u Drugom ligama FBiH, ekipu Ljubuški koji je postigao 29 golova .
Drugi derbi koji je i komšijski igra se u Buturović Polju gdje hercegovački Hofenhajm koji ima bod manje od lidera Neuma čeka šestoplasiranu jablaničku Turbinu. To će biti utakmica za pune tribine stadiona " Seid Padalović " .
Pretposljednji Stolac, tri boda u ovom kolu je domaćin petoplasiranoj ekipi Tomislava, ovo je vjerovatno prilika domaćoj ekipi za drugu ovosezonsku pobjedu, ali i gosti imaju svoje planove, što ovu utakmicu čini zanimljivom.
U ovom kolu igra se još jedan komšijski derbi u Podhumu kod Livna gdje desetoplasirana domaća Kamešnica, 7 bodova prima u goste sedmoplasirani Troglav 1919, ovdje su moguća sva tri ishoda .
I u Gornjem Vakufu / Uskoplju domaća Sloga koja je tek na 12. mjestu, 6 bodova igra jedan od derbija začelja, a koji je ujedno i komšijski, sa Ramom iz Prozora / Rame, koja je za mjesto više i ima bod više od domaće ekipe .
Bivši prvak BiH, devetoplasirani Brotnjo Čitluk, igra na svom travnjaku igra komšijski derbi po trenutnom stanju na tabeli sa ekipom Bjelopoljca, obje ekipe imaju po 10 bodova.
Subota, 12. oktobar u 15:00 sati,
Grude : Grude - Branitelj, glavni sudija : Dominik Jureta ( Livno), pomoćnici : Robert Tomić (Tomislavgrad) i Marko Blažević (Mostar), delegat : Nedžad Pehilj ( Stolac) .
Nedjelja, 13. oktobar u 15:00 sati,
Buturović Polje : Klis - Turbina , Sandi Ljevo, Goran Kolobara i Tomislav Pušić svi Mostar, Ivo Karačić (Biletić Polje) .
Posušje : Posušje - Ljubuški, Anel Puce (Mostar), Antonio Marčinko (Čitluk) i Armin Đulić (Mostar), Igor Melher (Mostar).
Podhum kod Livna : Kamešnica - Troglav 1918, Ivan Jurič (Tomislavgrad) , Drago Tabak (Tomislavgrad) i Andrija Dolić (Prozor / Rama), Mihovil Klišanin ( Šujica) .
Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Rama, Sehmin Hakalović (Konjic), Anis Kaladžić (Mostar) i Antonio Čačija (Livno), Blagoje Soldat (Glamoč) .
Stolac : Stolac - Tomislav , Oliver Kožul (Široki Brijeg), Matej Bevanda (Čitluk) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Zdenko Raguž (Čapljina) .
Čitluk : Brotnjo Čitluk - Bjelopoljac, Denis Limov (Gabela), David Čule (Mostar - Kruševo) i Adis Šabanović (Mostar), Mario Kondža (Posušje) .
Slobodna ekipa, Neum .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |