Odbojkašice Maglića "tijesno" savladale Novi Grad

Odbojkašice fočanskog Maglića savladale su večeras nakon više od dva sata igre, debitanta u Premijer ligi BiH, Novi Grad iz Sarajeva rezultatom 3:2 i tako zabilježile prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Maglić pobijedio kući Novi Grad

Prvi set pripao je Fočankama,  tijesno 25:23, pa se odmah moglo naslutiti da će ovo biti jedan zanimljiv meč. Mlada ekipa iz Sarajeva, osvaja drugi set, 21:25 i poravnava rezultat.

Domaće igračice, u trećem setu ponovo nakon triler završnice dolaze do prednosti, riješivši ovaj dio u svoju korist na razliku 28:26. I kada su svi očekivali, da će izabranice Jugoslava Vukovića dovršiti započeto, budi se mladi tim iz Sarajeva, pa se morao igrati tie - break.

Bolje su se snašle domaće igračice te pobijedile 15:13 i obradovale domaću publiku nakon početnog poraza u istoj dvorani od Goražda.

Ovo je za Novi Grad drugi poraz i pred njima je grčevita borba za opstanak u društvu najboljih.

Goražde 3 : 1 Gacko
Inova 1 : 3 HE na Drini
Sloboda 3 : 0 Kula Gradačac
Novi Grad 3 : 2 Smeč
Maglić 1 : 3 Mostar