Tabanci nepobjedivi na svom terenu (VIDEO)

Iako je Mladost u Tabance stigla kao favorit, domaća ekipa joj nije dozvolila da u Bogutovo Selo ponese ni bod. U 10. kolu regionalnog Istoka novajlija je, na svom terenu, protiv ekipe iz vrha tabele upisao još jednu važnu pobjedu i tri boda, rezultatom 2:1.

Nepobjedivi na svom terenu: FK Tabanci

Oba tima u utakmicu su ušla borbeno. Prvi gol je pao veoma rano, već u 5. minutu. Klisarić je dobio loptu na 25 metara od gola gostiju, nanizao dva igrača i snažnim šutom pogodio nebranjeni dio mreže golmana Vukovića.

FK Tabanci - FK Mladost (BS) Filip Klisarić 1-0 (5’)

Posted by FK Tabanci on Monday, October 14, 2019

A onda, umjesto da pogodak motiviše obje ekipe, nastaje  period mirne igre koja se, uglavnom, odvijala na sredini terena. U samom finišu prvog dijela prvu šansu za goste imao je Stanojević koji odlično izvodi slobodan udarac,  ali golman Bogićević je sjajno interevenisao. Zatim dvije šanse stvaraju i domaćini: prvo Pečenica,  pa onda i Tanacković,  ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U drugo poluvrijeme gosti  su ušli odlučnije, pa su se domaći usredsredili  na odbranu svoga gola. Šansu da promijeni rezultat  u 55. minutu ne koristi Nešković, jer lopta odlazi pored gola. U 73. minutu  gosti kreću u akciju po lijevoj strani, Tanackovic ruši jednog od najboljih protivničkih igrača, a sudija Gavrić pokazuje na bijelu tačku. Nešković preuzima odgovornost, ali Bogićević zaustavlja njegov udarac i još  jednom pokazuje  zašto je jedan od najboljih golmana u ligi. U nastavku,  Marinković izvodi korner, a sam na drugoj stativi je kapiten Lazarević kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu za 1:1. Poravnanje rezultata budi domaće igrače, pa, iako u 77. minutu ostaju sa igračem manje, jer je zbog nesportskog ponašanja u svlačionicu poslan Tomić, počinju da napadaju, i prilike stvaraju Džafić i Milić. Pet minuta prije kraja Klisarić  prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu  u kazneni prostor, Milovanović  nesmotreno reaguje i lopta ga pogađa u ruku, pa arbitar drugi put na ovom susretu dosuđuje najstrožu kaznu, ovog puta za Tabance. Siguran realizator kaznenog udarca je Stevanović,  za konačnih  2:1 i tri važna boda za domaću ekipu.

FK Tabanci - FK Mladost (BS) Bojan Stevanović (2-1) Posle nedosuđenog penala nad Lučićem, lopta udara u ruku u 87’ gostujućeg igrača Milovanovića i sudija Gavrić pokazuje na belu tačku.

Poslije deset kola, novajlija u ligi  je na visokom petom mjestu na tabeli.

"U ovaj meč smo ušli znajući da će biti veoma težak i zahtjevan. Gosti su se pokazali kao dobro organizovan i spreman tim i sigurno će biti u vrhu tabele do kraja prvenestva. Mi smo dobro ušli u ovaj susret  i rano smo poveli, a poslije smo se okrenuli odbrani svog gola. Primili smo nesmotreno izjednačujući pogodak koji nas nije omeo, već nas je natjerao da krenemo na sve ili ništa. Na sreću, Stevanović je, za razliku od protivničkog igrača,  bio precizan sa jedanaest metara i donio nam petu pobjedu na domaćem terenu",  istakao  je Marko Bogićević, golman Tabanaca.

FK Tabanci – FK Mladost (BS) 2:1 (1:0)