Motoristi bez problema protiv Veleža

Dva gola i asistencija Vitkovića

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su na svom terenu Velež iz Nevesinja sa 4:0 u utakmici 11. kola Druge lige Republike Srpske grupa ''Istok''.

Gosti se praktično ništa nisu pitali u ovome meču. Od samog početka Famos je preuzeo inicijativu, držao loptu, ali nije bilo tu previše ozbiljnih prilika. Napadali su po obje strane terena, međutim sve je završavalo tu negdje oko kaznenog prostora. I onda u 20. minutu Famos dolazi do vodstva. Tihomir Lalović je osvojio jedan vazdušni duel u kaznenom prostoru, lopta je došla do Srđana Vitkovića koji šutira, a lopta na putu do mreže pogađa jednog od gostujućih fudbalera i završava u mreži za vodstvo Motorista.

Nakon tog gola Famos ima dobre šanse, prvo preko Lalovića koji šutira pored gola, isto i Stojanović, a Milinkovićev šut zaustavlja golman Zurovac. Priliku da kazne promašaje domaćih gosti su imali u 33. minutu. Projurio je Darko Repović po lijevoj strani, uposlio Draškovića na drugoj stativi, međutim devetki Nevesinjaca kao da je nedostajalo pola koraka, te šutira pored gola. Taj zicer bio je alarm domaćima da moraju postići još gol kako bi osigurali susret. Uvertiru za novi gol napravio je Vitković u narednom napadu, ostao je sam u visini penala, ali je Zurovac odbranio taj šut. I onda se igrala 37. minuta meča kada je Famos stigao do drugog gola. Aleksandar Milinković je majstorski vanjskim dijelom kopačke poslao loptu iza leđa gostujuće odbrane, Tihomir Lalović je utrčao, zaobišao i golmana i pogodio za 2:0. Brzo nakon toga stigao je i treći gol. Poslije kornera Srđana Vitkovića, Nemanja Stojanović je najviši u skoku i pogađa za 3:0.

Trenutak kada Stojanović postiže gol za 3:0

U drugom poluvremenu nije bilo previše šansi. Famos do četvrtog gola stiže u 71. minutu kada lijepo iz slobodnog udarca pogađa Srđan Vitković. Nakon toga, utakmica se potpuno primirila i tek u finišu vidimo još dva uzbuđenja.

Imali su gosti odličnu šansu u 82. minutu, ali je Marko Terzić pokazao da je i on prisutan na utakmici te je sjajno odbranio svoj gol u situaciji 1 na 1, da bi potom uzvratio Danel Blažić koji je ponio loptu, došao pred kazneni udarac i šutirao vanjskim, ali Zurovac izbija loptu u korner.

Do kraja utakmice ostalo je 4:0 za potpuno zasluženu pobjedu domaćih.

FAMOS – VELEŽ 4:0 (3:0)