Vlasenica sa Vidikovca donijela kompletan plijen

Trijumfom nad srebreničkim Guberom u 11. kolu regionalnog Istoka, rezultatom 0:3, Vlasenica je upisala svoju drugu pobjedu u gostima, a šestu u prvenstvu.

Sigurno do tri boda: FK Vlasenica

Vlaseničani su na Vidikovac stigli kao favoriti, a razlika u kvalitetu bila je vidljiva od samog izlaska na teren. Ipak, uprkos tome što su gosti imali nekoliko dobrih prilika, prvi dio susreta završen je bez pogodaka.

U drugo poluvrijeme Vlasenica ulazi odlučnije i nakon samo pet minuta igre dolazi do prednosti od 0:1. Mrežu Srebreničana prvi je zatresao Došić koji je, poslije prodora Mijatovića po desnoj strani i centaršuta, sjajno natrčao na loptu i poslao je iza Babićevih leđa. Uspjela je domaća odbrana da zadrži vlaseničke napadače dalje od svog gola sve do finiša, ali posljednjih desetak minuta u potpunosti je pripalo gostima. U 83. minutu doskorašnji igrač Gubera, Janjić, sa dvadesetak metara trese mrežu svog nekadašnjeg kluba i povećava na 0:2. Konačni rezultat postavljen je malo prije posljednjeg sudijskog zvižduka. Janjić presjeca napad domaćih, šalje dug pas do rezerviste Erdelića koji izlazi sam pred čuvara domaće mreže i sigurnim udarcem smješta loptu u mrežu.

Poslije dva meča 11. kola koja su odigrana prvog dana vikenda, Vlaseničani su, sa 18 bodova, ponovo četvrti na tabeli.

„Kao što smo i očekivali, u Srebrenici smo upisali tri važna boda koja su nas ponovo podigla prema vrhu tabele. Nadamo se da će nam rezultati ostalih susreta ovog kola ići na ruku i da ćemo se zadržati na četvrtoj poziciji. Nije lako igrati protiv ekipe u čijim si redovima doskoro igrao, ali ja sam profesionalac, i bez obzira na emocije ili prijateljstva, dao sam svoj maksimum na terenu, što se vidjelo i rezultiralo pogotkom i asistencijom. Iako je bilo šta nezahvalno prognozirati, s obzirom da nas do kraja polusezone očekuju utakmice sa ekipama koje su u donjem dijelu tabele i koje ne bilježe neke sjajne rezultate, nadam se da ćemo uspjeti da se izborimo za mjesto među prve tri ekipe. Najvažnije je da mi svoj cilj znamo i da se, iz utakmice u utakmicu, trudimo da dođemo do njega“, istakao je Nikola Janjić, prvotimac Vlasenice.

FK Guber (Srebrenica) – FK Vlasenica 0:3 (0:0)