Trnovica ubjedljiva protiv ekipe iz Batkovića (VIDEO)

Trnovica nije razočarala svoje navijače, koji su joj u 11. kolu,  kao na svakom domaćem meču, pružali veliku podršku sa tribina. Pobjedom nad BSK Ledincima, sa ubjedljivih 5:1, odužila im se što se može pohvaliti najvećom posjetom na mečevima regionalnog Istoka.

Sigurnom igrom do tri boda: OFK Trnovica

Trnovica je od prvog minuta preuzela terensku inicijativu i stvarala prilike, pa već u 16. minutu dolazi do vođstva od 1:0. Mladi Simić šalje dugu loptu do Maksimovića koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Mitrovićem i sigurnim udarcem trese protivničku mrežu. Iako su do kraja prvog dijela domaći stvorili nekoliko odličnih šansi, zatajila je realizacija, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultat.

U drugo poluvrijeme domaći ulaze odlučnije i ozbiljnije i već nakon dva minuta povećavaju prednost. S.Simić prolazi po strani, vraća povratnu do M. Savića, koji loptu šalje iza leđa gostujućeg čuvara mreže. Ekipa iz Batkovića se ne predaje i pokušava doći do pogotka, pa u 50. minutu rezervista Kuzman smanjuje prednost domaćih na 2:1. Dvadesetak minuta se na terenu vodila velika borba, a onda L. Mićić postiže pogodak iz slobodnog udarca, sa nekih tridesetak metara, za 3:1. Posljednjih desetak minuta u postpunosti je pripalo Trnovici, a odlična igra krunisana je sa dva pogotka na razigranog Maksimovića. U 82. minutu L.Mićić pokušava da savlada Mitrovića koji zaustavlja njegov šut i odbija loptu, ali na nju nalijeće „sedmica“ Trnovice i drugi put se upisuje u strijelce. Za treći pogodak, kojim je ovjerio pobjedu svoga kluba rezultatom 5:1, Maksimoviću asistira S.Simić, koji prolazi po strani i upošljava svog saigrača.

Trostruki strijelac na ovom susretu, Desimir Maksimović, ističe da je pobjeda potpuno zaslužena.

„Tri pogotka koja sam postigao rezultat su, prije svega, timske igre i velike sloge svih nas u klubu. Pobjeda u ovom susretu nam je bila imperativ kako ne bismo došli u situaciju da padnemo niže na tabeli i drago mi je što je ovako ubjedljiva, posebno jer smo igrali bez dva važna igrača Nikole Perića i Dejana Mićića. Nijednog trenutka nismo potcijenili protivnika, jer njegovo mjesto na tabeli, ne pokazuje njegov pravi kvalitet, ispoštovali smo dogovor iz svlačionice i upisali svoju četvrtu pobjedu u sezoni. Do kraja nas čekaju još četiri teške utakmice, od toga dvije sa ekipama koje se bore za lidersku poziciju, a ja se nadam da ćemo uspjeti da se izborimo za mjesto u sredini tabele, što naš cilj i jeste“, kazao je najbolji strijelac u timu Trnovice.

OFK Trnovica – FK BSK Ledinci (Batković) 5:1 (1:0)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 150

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci:1:0 Maksimović u 16, 2:0 M.Savić u 47, 2:1 Kuzman u 50, 3:1 L. Mićić u 76, 4:1 Maksimović u 82, 5:1 Maksimović u 89.

Žuti kartoni: Mitrović, Marić (BSK Ledinci)

Trnovica: O.Savić, M.Savić, Marković, Maksimović, V.Mićić (od 70. Tomić), S.Simić, N.Mićić, Radić (od 23. L.Mićić), Vuksić, M.Simić, Aćimović

BSK Ledinci: Mitrović, Radić, Arsenović, Halilović (od 46. Kuzman), Nikolić, Čembić (od 76. Milošević), Tomić (od 68. Stevanović), Trivunić, Marić, Veselinović, Tešanović

Trener: Slaviša Margetić

Igrač utakmice: Saša Simić (Trnovica)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo