Grude neumoiljive, Mira bolja od Hadžića

Aktuelne prvakinje i osvajač Kupa BiH nastavljaju sa sjajnim igrama, ovaj put su savladale na svom parketu mostarsku Katarinu, čak sa 24 gola razlike, 42:18.

U Prijedoru domaća Mira je bila bolja od ekipe Hadžići DG za dva gola razlike, 32:30. I na ostale 4 utakmice slavile su domaće ekipe, Krivaja protiv Dubice, 30:22, istim rezultatom brčansko Jedinstvo je pobijedilo Goražde, u hercegovačkom derbiju Izviđač je bio bolji od Zrinjskog, 38:21 i banjalučki Borac je sa 16 golova razlike bio bolji od tuzlanskog Jedinstva .

ŽRK Grude - ŽRK Katarina 42:18 (23:10)

Grude, dvorana " Bili Brig", gledalaca: 100, sudije: Hasić - Nurić (Gračanica) , delegat: Sušić (Čapljina). Sedmerci: ŽRK Grude 4(3), ŽRK Katarina 3(2), isključenja: ŽRK Grude 6, ŽRK Katarina 12 minuta.

ŽRK Grude: Vukliš, Marić 8, Soldo 8, Nikić, And. Boras 1, Globarević 5, Vujić, Kasumačić 6, Klepo, Lovrić 6, Anđ. Boras 4, Brnada, Pelivan 4. Trener: Zlata Zubac .

ŽRK Katarina: Šimić, Cipetić 1, Trbonja 1, Orahovac 5, Divković, Šimunović, Škobić, Arapović 6, Domić, Džidić, Marić, Lerić 5. Trener : Dragan Suton.

Prvih deset minuta igralo se gol za gol, do rezultata, 4:4, u nastavku domaće su dodale gas i na kraju prvog poluvremena je bio 23:10.

I u drugom dijelu Gruđanke su nastavile u istom tempu, mada su šansu dobile i igračice sa manjom minutažom, one su je iskoristile i domaće su ubjedljivo slavile sa 24 gola razlike, 42:18.

Katarina 25 : 42 Krivaja
Hadžići 34 : 25 Dubica
Goražde 20 : 37 Grude
Zrinjski 25 : 34 Mira
Jedinstvo (T) 30 : 39 Jedinstvo (B)
Borac 25 : 31 Izviđač