Olimpik preokretom do bodova u Gračanici

Lider Olimpik je, iako je prvi dio utakmice pripao domaćoj ekipi Bratstva, 2:0, čudnim " preokretom " u drugom poluvremenu postigao 3 gola, Stjepanović, Džafić, velemajstorski gol i Sadiković, za 2:3.

Već bivši pratilac Vukova sa Otoke, GOŠK je i pored vodstva u Tešnju, Anes Mašić, 0:1, poražen. U nastavku igre za TOŠK su pogađali, Poturalić 2 puta te Koprivica i Bibić .

Goražde je na svom travnjaku golovima Žerića i Mirkovića slavili rezultatom, 2:0, za drugo mjesto na prvoligaškoj tabeli, još su domaće pobjede ostvarili Čapljina protiv kakanjskog Rudara, 1:0, Hasinović, gostima iz Kaknja na ovoj utakmici je pokazano čak 9 žutih kartona, a domaćim igračima, 5, te Jedinstvo protiv Travnika, 3:1, Budućnost, naspram Orašja, 2:0 i Metalege BSI protiv Radnika iz Hadžića, 1:0, golom Haračića.

Jedinu, izuzetno važnu gostuju’u pobjedu u ovom kolu je zabilježila ekipa Slavena iz Živinica u Gradačcu, 0:1, Edin Junuzović koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

U ovom kolu je postignut je 21 gol, sudije su pokazale 52 žuta i 2 crvenih kartona .Uku pno je bilo 2. 990 gledalaca, najviše u Tešnju, 400 .

Rezultati,

Gračanica : NK Bratstvo - FK Olimpik 2:3 (Duraković 14' Stojanov 28' / Stjepanović 65' Džafić 84' Sadiković 90' ).

Goražde : FK Goražde - FK Igman 2:0 (Žerić 51' iz 11m.Mirković 60').

Čapljina : HNK Čapljina - FK Rudar 1:0 (Hasinović 10')  .

Biha : NK Jedinstvo - FK Travnik 3:1 (Nuspahić 24' iz 11m. Zečević 70' Nuhanović 79' / Kadrić 21' ) .

Tešanj : NK TOŠK - NK GOŠK 4:1 (Koprivica 36' Poturalić 43' 83' Bibić 79'  / Mašić 11') .

Gradačac: NK Zvijezda - NK Slaven  0:1 ( Junuzović 60') ušao u 51'

Banovići:  FK Budućnost - HNK Orašje  2:0 (Trumić 15' iz 11m. Smajlović 87' ).

Jajce : NK Metalleghe BSI - FK Radnik 1:0 (Haračić 25' iz 11m. )  .