Lazarevčani kraći za dva boda

U beogradskom derbiju starih rivala podeljeni su bodovi i,  s obzirom na razvoj situacije na terenu, možda i najpravičniji rezultat. U prvom poluvremenu Žarkovo je imalo više od igre i stvirili 2-3 povoljne prilike za gol. U drugom poluvremenu uloge su se promenile. "Rudari" su diktirali tempo, imali neke prilike za gol , ali su golmani bili na visini zadatka. – Žarkovo je promenio trenera i potpuno stil igre – otkriva nam taktiku rivala trener Slađan Nikolić i dodaje: - Kolega Koroman teži pas igri, posedu, gde je lopta više u posedu zadnje linije tima, za razliku od ranije kada su to rešavali preskakanjem igre i forsiranjem dugih lopti. Bila je to za nas izvesna zagonetka koju nismo uspeli do kraja da dešifrujemo. Zeleno-crni su nastupili znatno oslabljeni, bez pet standardnih prvotimaca: Parađini Projić (žuti kartoni), i povrede Radulovića, Jovanovića i Krstića. Kocić nije redovno trenirao i ušao je u igru pri kraju meča.

Posle odigrane jesenje polusezone pravo je vreme da se svode računi. Kolubara je trenutno na 9. mestu. - Nedostaju nam dva boda iz susreta sa Budućnošću, kad nismo iskoristili jedanaesterac, pa da sve bude potaman. Uopšte uzev, liga je izuzetno zanimljiva i izjednačena što samo povećava draž svake utakmice. Male su razlike između, recimo vodeći Grafičar beži pet bodova desetoplasiranoj Bački. Izuzev Dobanovčana, u "donjem domu" je velika gužva i svašta se može destit u nastavku - analizira dosadašnja dešavanja u ligi cenjeni stručnjak. Nikolić nije propustio priliku da napomene da će ponovno odmeravanje snaga sa Trajalom u Lazarevcu biti prilika da im se revanširaju za poraz u prvom kolu.  Kruševljani su u izvesnoj rezultatskoj krizi, ali igraju zadovoljavajuće i toga se treba čuvati , oprezan je u prognozama šef stručnog štaba lazarevačkog prvoligaša.