Zvijezda 09 promašivala nemoguće i izgubila u Doboj- Kaknju

Foto/ E. Škulj- Sport1.ba

Fudbaleri Mladosti savladali su u prvom meču 14. kola Premijer lige Zvijezdu 09 na svom terenu sa 1:0 u utakmici dvije posljednjeplasirane ekipe Premijer lige.

Zvijezda 09 je odlično ušla u ovaj meč. U prvih dvadesetak utakmice uspjeli su da stvore nekoliko fantastičnih šansi pred golom Emila Velića, ali do gola nisu stigli.

Već u 4. minutu meča Ognjen Đelmić je spojio sa golom Badjija Badaru, ovaj je izašao sam pred Velića, ali je golman domaćih zaustavio pokušaj napadača gostiju i nagovijestio da će ovo biti njegova utakmica.

Badji Badara je poslije toga imao još dvije šanse, prvi put je šutirao pored gola, a drugi put je ponovo izašao na Emila Velića, ovaj put iskosa sa desne strane, no Velić je i to zaustavio i izbacio loptu u korner. Upravo nakon tog kornera Zvijezda 09 ima i najbolju šansu. Aleksandar Vojnović je dočekao loptu na drugoj stativi, šutirao, a Emil Velić nestvarnom intervencijom prebacuje loptu preko prečke u korner.

Narednu šansu za domaće imao je Ognjen Đelmić, pokušao je on da zaobiđe Velića, ali je golman Mladosti intervenisao još jednom.

Nakon te prilike nekako je i ritam utakmice splasnuo, Mladost je uspjela da konsoliduje redove, te smo upali u jedan spor ritam utakmice. Domaći su prijetili sa dva šuta sa distance Vazde i Hiroša, ali Milun Avramović praktično nije imao posla.

I onda u 45. minutu utakmice Mladost ima prvu veliku priliku. Poslije kornera, a onda i izblokiranog pokušaja Atajića, lopta dolazi do debitanta u dresu Mladosti, Nedima Hadžića, ali mladi fudbaler ne šutira najbolje ka golu Avramovića, koji je već krenuo da pada, i lopta odlazi preko gola.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, odličnim šansama. Zvijezda 09 prva prijeti, ali slabo. I onda u 53. minutu utakmice Mladost dolazi u vodstvo. Anes Vazda je postigao prvi pogodak u ovoj sezoni iskoristivši loše postavljanje gostujuće odbrane i iz neposredne blizine Avramovićevog gola je smjestio loptu u mrežu nakon asistencije Hreljića.

Nije se slavlje domaćih ni stišalo, a umalo je stigao hladan tuš. Badji Badara je uposlio Ognjena Đelmića, ali iskusni fudbaler je morao i mogao puno bolje da reaguje u zicer poziciji. Šutirao je preko gola, pa je propala još jedna kolosalna prilika za goste.

Domaći u 69. minutu imaju novu šansu. Fanimo je dobro šutirao, Avramović se ovaj put istakao i sačuvao svoju mrežu. Golman Zvijezde 09 istakao se i u 80. minutu. Matthias Fanimo je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, po sredini gola, ali je golman Semberaca, uspješno otklonio tu opasnost.

Tri minute kasnije Zvijezda 09 ima još jednu fantastičnu šansu. Ponovo je šutirao Badji Badara sa nekih 7-8 metara, snažno, ali je Emil Velić novom spektakularnom odbranom sačuvao svoj klub.

Do kraja utakmice nije više bilo prevelikih uzbuđenja, pa je Mladost stigla do teške pobjede protiv Zvijezde 09. I dalje su pretposljednji, sada sa 12 bodova, dok Zvijezda 09 ostaje kao fenjeraš sa svega tri boda, ali i ostaju i dalje bez pogotka na gostovanjima u ovoj sezoni.

Mladost - Zvijezda 09 1:0 /Vazda 53'/

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik