Zrinjski bolji od Želje

MOSTAR, 26. oktobar (FENA) - U derbiju 14. kola fudbalske Premijer lige BiH Zrinjski svladao je Željezničar rezultatom 2:1.

Trener domaće ekipe Hari Vukas, što zbog povreda  što u pokušaju da probudi uspavanu ekipu , na teren je poslao šest novih imena u odnosu na početnih jedanaest u susretu protiv Veleža.

Ni brojne izmjene nisu donijele previše pomaka u igri Zrinjskog. I dalje su "Plemići" držali dugo loptu u svom posjedu s malo ideja pred protivničkim golom.

S druge strane, Željezničar je odigrao skromnih 45 minuta bez ozbiljnijeg pokušaja prema golom  domaćih.

Zrinjski je poveo u 35. minuti iz praktično prve ozbiljnije situacije. Nakon udarca iz ugla  glavom s desetak metara pogodio je Petar Kunić, kojeg je obrana Želje potpuno zaboravila.

U nastavku su obje ekipe  zaigrale nešto bolje, a Željezničar je do izjednačenja došao u 55. minuti preko Semira Štilića, koji je s desetak metara prizemnom loptom svladao domaćeg golmana .

Deset minuta kasnije gosti su mogli do vodstva. Štilić je odlični šutirao s 12-13 metara, ali njegov udarac zaustavila je stativa.

Zrinjski je u 80. minuti konačno odigrao dobru akciju. Loptu je u šesnaesterac ubacio Dario Rugašević, Ivan Čurjurić je vratio loptu u sredinu, a Kunić je iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu za 2:1.

U 86. pobjedu domaćih mogao je potvrditi Ivan Lendrić, ali je napadač Zrinjskog u situaciji jedan na jedan šutirao ravno u gostujućeg golmana .

Nakon pobjede Zrinjski se popeo na peto mjesto na tabeli s 23 boda, tri manje od drugoplasiranog Željezničara. Sarajevo je na vrhu s 27 bodova i utakmicom manje.

Zrinjski – Željezničar  2:1 (1:0)

Mostar. Stadion: Pod Bijelim brijegom. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka) . Strelci: Kunić 35. 80. (Zrinjski). Štilić 56. (Željezničar) Žuti kartoni: Gojković, Rustemović, Barbarić (Zrinjski), Stevanović, Sadiković (Željezničar).

Zrinjski: Brkić , Barišić  (od.77. Kadušić) Ibanjez  (od 59. Stanić) , Jakovljević , Gojković  , Rustemović , Čirjak  (od 67. Čurjurić), Zlomislić , Rugašević  , Kunić , Lendrić .

Željezničar: Erić  , Stevanović , Krpić , Zec  ( od. 50. Veselinović), Stanić , Štilić  , Alispahić  (od 77. Hajdarević), Sadiković , Bojo  ( 70. Mujezinović) , Osmanković , Sipović .

Radnik 0 : 0 Široki Brijeg
Sloboda 1 : 1 Sarajevo
Čelik 0 : 2 Velež
Zrinjski 2 : 1 Željezničar
Mladost 1 : 0 Zvijezda 09
Borac 2 : 0 Tuzla Siti