Šekovići preuzeli lidersku poziciju

Šekovići su 30. pobjedom na svom terenu stigli do liderske pozicije. U 12. kolu regionalnog Istoka, na šekovićkom Gradskom stadionu, savladano je i Podrinje iz Tršića, sa ubjedljivih 4:2.

Sigurno do trona: OFK Šekovići

Kao što se i očekivalo, Šekovljani  na teren izlaze motivisano i bolje otvaraju meč.  Nižu se šanse  preko Miloševića i  Radojčića  koji pokušavaju udarcima  iz ugla da savladaju golmana Podrinja, ali i Ninića, Filipića i Popovića iz dobro organizovanih akcija. U 19. minutu, nakon gužve u petercu domaćih,  jedan od gostujućih igrača glavom  izbija loptu na 20 metara,a  D. Milošević hvata volej i postiže evrogol za vođstvo od 1:0. Osam minuta kasnije, R. Filipić poslije odličnog solo prodora, šalje loptu iza leđa čuvara Reljića i uduplava prednost. Već u sljedećem napadu Popović, nakon sjajne asistencije Đukanovića, obilazi golmana i smješta loptu u režu Tršićana za 3:0.  Uprkos dominantnoj igri i terenskoj inicijativi, na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

U drugom dijelu gosti se bude i pariraju domaćinu, što daje rezultat već nakon pet minuta, kada V.Krstić uspijeva savladati Pejanovića i prednost domaćih na 3:1. Sve do samog kraja vodila se velika borba za svaku loptu, sa mnogo dobrih duela, ali i par šansi Lazarevića i G.Aćimovića za Podrinje, a Ninića i Miloševića za Šekoviće. U 84. minutu, D.Milošević sa bijele tačke još jednom pogađa, a najstroža kazna je dosuđena nakon što je Popović srušen pred golom Tršićana. Ipak, ni Podrinje se nije predavalo sve do samog kraja, pa tačku na ovaj meč stavlja Ž.Krstić koji pogodtkom ublažava poraz svoje ekipe.

Šekovljani obećavaju da će na liderskoj poziciji dočekati kraj polusezone.

„Sama činjenica da smo igrali za jubilarnu, 30. pobjedu, dovoljno nas je motivisala i znali smo da protivniku nećemo dozvoliti  ni bod da ponese  sa našeg terena. Odlično smo odigrali, nadigrali naše sportske prijatelje iz Tršića i sasvim zasluženo pobijedili. Meč je bio sa puno žara,borbe, pravi prvenstveni. Naš cilj je da polusezonu zavšimo kao jesenji šampioni i već u narednom meču, u Trnovi, borićemo se za nova tri boda“, kazao je Vladan Kostić, iskusni prvotimac Šekovića.

OFK Šekovići – FK Podrinje (Tršić) 4:2 (3:0)

Gradski stadion u Šekovićima

Gledalaca: 60

Sudija: Siniša Turuntaš (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 D.Milošević u 19, 2:0 R.Filipić u 27, 3:0 Popović u 29, 3:1 V.Krstić u 50, 4:1 D.Milošević u 84 (KU), 4:2 Ž.Krstić u 89.

Žuti kartoni:D.Milošević (Šekovići), Tešić, Lukić (Podrinje)

OFK Šekovići: Pejanović, D.Milošević, B.Filipić (od 80. Kovačević), Radojčić, Korać, Ninić, Popović, Bećarević (od 86. Kostić), R.Filipić, Đukanović, Ašćerić

Trener: Dejan Đukanović

FK Podrinje (Tršić): Reljić, Tešić, Delibajrić (od 46. M.Stevanović), Lazarević, G.Aćimović, Lukić, D.Aćimović (od 62. I.Novaković), Simić, Ž. Krstić, N.Aćimović, V.Krstić

Trener: Branislav Maksimović

Igrač utakmice: David Milošević (Šekovići)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci