Ubjedljive gostujuće pobjede vodećeg dvojca

Vodeće ekipe aktuelne prvakinje ŽRK Grude i ŽRK Izviđač su u i dalje maksimalne, u ovom kolu Grude su slavile u gostima kod ŽRK Dubice (29:14), a ŽRK Izviđač je pobijedio u Goraždu (29:18).

Još su gostujuće pobjede slavile ekipe ŽRK Borac i ŽRK Mira u Mostaru protiv ekipe ŽRK Zrinjski (37:17), odnosno, ŽRK Katarine (43:31), dok je jedinu domaću pobjedu u ovom kola ostvarila ekipa ŽRK Hadžići DG protiv brčanske ekipe ŽRK Jedinstvo . dok je odgođena utakmica u Tuzli, OŽRK Jedinstvo - ŽRK Krivaja.

ŽRK Dubica - ŽRK Grude  14:29 (4:10)

Kozarska Dubica, dvorana " Dubica ", gledalaca: 100, sudije: Džemal Čedić i Adnan Đerzić oba Sarajevo, delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka). Sedmerci: ŽRK Dubica 4 (2), ŽRK Grude 1(1),  isključenja: ŽRK Dubica 14, ŽRK Grude 12 minuta.

ŽRK Dubica: Đenadija, Kondić 5, Majkić 1, Milanković, Stojnić 1, Tramošljanin, Maksimović 1, Babić, Kršić 2, Grbić 3, Barudžija 1, Masirača . Trener : Boris Suvajac .

ŽRK Grude: Vukliš, Marić 9, Soldo 1, Nikić, Globarević 3, Vujić 2, Kasumačić 6, Klepo, Lovrić 3, Anđ. Boras 2, Brnada, Pelivan 3. Trener: Zlata Zubac .

Prvi dio utakmice je bio sa malo postignutih gola, devet minuta prije kraja prvog poluvremena na semaforu je bio, 3:4, Grude su tom dijelu bile neefikasne, razlog je bio više nego dobre odbrane domaćeg golmana, Marijane Đenadija, ipak na odmor se otišli rezultatom, 4:10 .

U drugom dijelu igračice  Zlate Zubac  su zaigrale brže i efikasnije za konačnih, 14:29 .

Katarina 25 : 42 Krivaja
Hadžići 34 : 25 Dubica
Goražde 20 : 37 Grude
Zrinjski 25 : 34 Mira
Jedinstvo (T) 30 : 39 Jedinstvo (B)
Borac 25 : 31 Izviđač