Željo bolji od Kozare

U pretposljednjem 13. kolu jesenjeg dijela prvenstva u I ligi Republike Srpske FK Kozara je danas gostovala u Banja Luci kod FK Željezničar Sport Team-a i pretrrpjela poraz od 2-0.

Bolje je domaćin otvorio utakmicu, ali poslije početnog pritiska ka golu Kozare, igra se između dva šesnaesterca. I jedna i druga ekipa završavaju akcije na pristojnoj udaljenosti od protivničkog gola. U 38. minuti kombinuju dobro Novaković i Petković, ali odbrana Željezničara otklanja opasnost. Minut kasnije odlično glavom nakon kornera šutira Raspudić, ali je neprecizan i na poluvrijeme se odlazi bez promjene početnog rezultata.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 49. minuti sudija Došlo nakon gužve u šesnaestercu Kozare pokazuje na bijelu tačku za domaćina. Šutira Kuzmanović, ali mladi Bradić fantastičnom odbranom zaustavlja njegov udarac sa jedanaest metara. U 53. minuti pokušava Lolić iz slobodnog udarca, ali bez uspjeha. Samo minut akcije brzu akciju domaćina završava Ružičić i Željezničar vodi sa 1-0. U 75. mminuti Petrović nakon dobre akcije domaćih povećava na 2-0. Pokušava Kozara preko Petkovića i Lolića, ali bez većeg uspjeha i domaćin zasluženo dolazi do pobjede.

U posljednjem 14. kolu jesenjeg dijela prvenstva, koje se igra sljedeće subote 9. 11. 2019. godine FK Kozara na Gradskom stadionu u Gradišci će dočekati drugoplasiranu ekipu prvenstva FK Rudar iz Prijedora. Utakmica počinje u 13.30 h.

Željezničar - Kozara 2:0 (0:0)

FK Željezničar Sport Team (Banja Luka): Ćetković N., Čolić D., Kuprešak N., Sladojević B., Džaferović H., Crnomarković N., Ružičić S., Kuzmanović I., Kršić S., Malić L., Petrović A., trener: Ćurguz Z. klupa: Avdukić A., Marjanović S., Baštić S., Jovandić N., Kalabić S., Teodorović D., Martić B.

FK Kozara (Gradiška): Bradić D., Babić Ne., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Petković V., Jandrić S., Milić D. (od 60. min. Popović A.), Novaković M., Kukavica A., Gavrić N., trener Žerić N., klupa: Modić S., Bubić Ž., Kukić M., Đurić L., Batar B., Jamborčić J.

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor