Čempionšip: Vodeće ekipe sigurne, Mitar junak Fulama

U Čempionšipu je odigrano 16. kolo. Vodeće ekipe zabilježile su pobjede.

Vodeći tim na tabeli Vest Bron, gostovao je kod ekipe Hal Sitija. Ekipa Slavena Bilića povela je u prvom poluvremenu pogotkom Džeka Livermora, koji je postigao gol protiv bivšeg kluba. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Vest Brom je sačuvao vrh.

Drugoplasirani Preston dočekao je ekipu Hadersfilda. Domaći su bez većih problema opravdali ulogu favorita. Poveli su preko Stoklija dok je Brauni pogodio za 2-0. U nastavku susreta Galaher je povosio na 3-0 da bi Bakuna ublažio poraz svog tima.

Pobjedu je ostvario i trećeplasirani Lids. Tim Marsela Bijelse savladao je Blekburn sa 2-1. Lids je poveo sa 2-0 golovima Bamforta i Herisona. Do kraja prvog poluvremena gosti su preko Viliamsa smanjili. U nastavku nije bilo pogodaka pa je Lids sačuvao treće mjesto.

Fulam, Aleksandra Mitrovića savladao je Birmingem u gostima sa 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je upravo Mitrović.

VBA ima 33 boda, Preston i Lids po 31 dok je Fulam šesti sa 26 bodova.