Deset medalja za karatiste Slavije

Karatisti Slavije nastupili su juče na Mawashi kupu u Sarajevu. Sokolovi su osvojili deset medalja sa svojih 18 takmičara.

Marina Kurteš je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju do 59 kilograma i to je jedino zlato za ekipu iz Istočnog Sarajeva. Srebro su kući ponijeli Stefan Vrtikapa (U13 borbe) do 45 kilograma, kadet Đorđe Faladžić u kategoriji do 63 kilograma i Lana Vuković kate do 11 godina. Bronzu su osvojili Nikolina Lubura, Ivona Radić, Ivana Kuljanin, sve u katama, te Sara Bambarez u juniorskim borbama preko 59 kilograma, Maksim Avramović u juniorskim borbama preko 76 kilograma, te Arijana Maletić u kategoriji djevojčica do 12 godina.

Na Mawashi kupu u Sarajevu je učestvovalo 800 takmičara iz 61 kiluba i tri države.